Most na Wiśle

image040image146

Powstanie most na Wiśle, który połączy powiaty garwoliński i kozienicki.

W poniedziałek 23.09.2019 r. w miejscowości Antoniówka Świerżowska w gminie Maciejowice, został zorganizowany briefing prasowy prowadzony przez Wicestarostę Powiatu Garwolińskiego Iwonę Kurowską, z udziałem ministra finansów, inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, ministra Marka Suskiego, wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, posła na Sejm RP Grzegorza Woźniaka i wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza oraz samorządowcami z obydwu powiatów, gdzie Minister przekazał promesę Staroście Powiatu Garwolińskiego Mirosławowi Walickiemu, na projekt budowy mostu w ramach programu "Mosty dla Regionów". Koszt przygotowania dokumentacji to 29,2 mln zł, z czego 23,4 mln zł to dotacja z budżetu państwa. Szacowany koszt budowy mostu to 650 mln zł.

Podczas konferencji, minister podkreślił, że program "Mosty dla regionów" jest odpowiedzią na potrzeby Polaków.

Nowy most na Wiśle wraz z drogami dojazdowym powstanie pomiędzy Antoniówką Świerżowską a Świerżami Górnymi. Wniosek do programu Mosty dla Regionów złożył powiat Garwoliński w porozumieniu z powiatem Kozienickim przy udziale gminy Maciejowice i gminy Kozienice. Przeprawa powstanie w ciągu drogi powiatowej nr 1350W po stronie powiatu garwolińskiego i drogi powiatowej nr 1718W na terenie powiatu kozienickiego.