Dzień Państwa Podziemnego

Utworzono: poniedziałek, 30, wrzesień 2019

image077

27 września 2019 r. w Garwolinie odbyły się uroczystości poświęcone twórcom Polskiego Państwa Podziemnego w 80. Rocznicę jego powstania.

Uroczystości rozpoczęły się pod pomnikiem Żołnierzy AK, gdzie złożono kwiaty, następnie w asyście sztandarów zebrani przemaszerowali do kolegiaty na Mszę świętą, po której młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. J. Piłsudskiego w Garwolinie przedstawiła program słowno-muzyczny pod kierunkiem Pani Ewy Gałązka i Pana Andrzeja Szarka. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska, Dyrektorzy szkół powiatowych, Radni Powiatu, Przewodniczący Rady Miasta Garwolin i Zastępca Burmistrza, Przewodnicząca Rady Gminy Wilga.

Obchody zorganizowali Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Związek Armii Krajowej Obwód Gołąb Garwolin i Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.