Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/art_zalaczniki/2011/14072011

PODPISANIE UMOWY NA BUDOWĘ KOMPLEKSU BOISK SPORTOWYCH W RAMACH PROGRAMU „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” W ŻELECHOWIE PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

Utworzono: czwartek, 14, lipiec 2011

m

Informujemy, że w dniu 14 lipca br. reprezentujący Zarząd Powiatu w Garwolinie Starosta Marek Chciałowski oraz Wicestarosta Stefan Gora przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Józefa Zająca podpisali umowę z wykonawcą robót budowlanych na wykonanie zadania pn. Budowa kompleksu boisk sportowych w ramach programu „Moje Boisko-Orlik 2012” (boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym) w Żelechowie przy Zespole Szkół nr 1.

Wykonawcą, który został wyłoniony w trybie przetargu nieograniczonego została firma SPORT GRUPA Sp.z o.o. z Mińska Mazowieckiego, reprezentowana przez Prezesa Zarządu Pana Krzysztofa Bieńkowskiego. Wartość robót budowlanych zgodnie z zawartą umową wynosi 1.179.570 zł. Budowa kompleksu boisk sportowych finansowana jest z:

• 500.000 zł – Ministerstwo Sportu
  • 333.000 zł – Urząd Marszałkowski
  • 226,570 zł – Samorząd Powiatu Garwolińskiego
  • 120.000 zł – Samorząd Miasta i Gminy Żelechów

W ramach zadania planuje się:

• budowę boiska do piłki nożnej o wymiarach: 30,0m x 62,0m i powierzchni 1860m2
  • budowę boiska wielofunkcyjnego o wymiarach: 19,1m x 32,1m i powierzchni 613,11m2
  • budowę ogrodzenia terenu
  • budowa oświetlenia terenu
  • zagospodarowanie terenu, chodniki, ciągi komunikacyjne
  • adaptacja pomieszczeń na zaplecze sanitarno-szatniowe

Pierwsze prace powinny ruszyć już w przyszłym tygodniu. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia robót w przeciągu 3 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

Program „Moje Boisko-Orlik 2012” zakłada wybudowanie nowoczesnych, bezpiecznych, ogólnodostępnych i nieodpłatnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Głównymi celami programu są:

• udostępnienie dzieciom i młodzieży nowoczesnej infrastruktury sportowej w celu aktywnego uprawiania sportu i rozwoju fizycznego pod okiem trenera – animatora,
  • popularyzacja aktywnego stylu życia, a więc rodzinnych zawodów sportowych, weekendów ze sportem i turystyką.

{gallery}art_zalaczniki/2011/14072011{/gallery}