I Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: poniedziałek, 28, październik 2019

image063 copy

Na boisku przy Hali Sportowej w Górznie w sobotę 20 października odbyły się I Mistrzostwa Służb Mundurowych Powiatu Garwolińskiego na Orliku pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego - Mirosława Walickiego oraz Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Garwolinie – Waldemara Sabaka.

image067 copy

Po eliminacjach grupowych, które odbyły się tydzień wcześniej, awans do ćwierćfinału wywalczyło 8 ekip:

Klasy Mundurowe Żelechów
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
Komenda Powiatowa Policji
OSP Dragon Przykory & Tęcza Zgórze
OSP Łaskarzew
OSP Piastów
OSP Trojanów
OSP Unin i Goździk

Po emocjonujących ćwierćfinałach w najlepszej czwórce zameldowały się drużyny: Mundurowych, Straży, Dragon & Tęcza oraz Unin & Goździk. W dwóch meczach o awansie do półfinałów decydowały rzuty karne.

W pierwszym półfinale spotkały się Mundurowi Żelechów i OSP Dragon & Tęcza. Dosyć krótka ławka rezerwowych połączonej drużyny z Przykór i Zgórza zadecydowała, że pewny awans do finału zapewnili sobie zawodnicy z Żelechowa. Awans ten był największą niespodzianką turnieju.

W drugim półfinale spotkali się Strażacy Zawodowi z Ochotnikami Unina i Goździka. Mecz niezwykle emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatnich sekund. W normalnym czasie remis 2:2. Zadecydowały rzuty karne, które o niebo lepiej wykonywali Zawodowi. Cuda w bramce PSP wyczyniał Marcin Cichecki.

W małym finale spotkały się drużyny OSP. Zajmując trzecie miejsce drużyna z Unina i Goździka została tym samym najlepszą ekipą mistrzostw spośród drużyn OSP. Dragon & Tęcza dzielnie walczył o podium, ale tym razem zespół z gminy Miastków Kościelny musiał się zadowolić czwartym miejscem.

W wielkim finale Mundurowi Żelechów kontra Państwowa Straż Pożarna doświadczenie zwyciężyło z młodością. Mecz emocjonujący, na styku. Wygrana Strażaków 2:1 i triumf w pierwszych, historycznych Mistrzostwach Służb Mundurowych.

Ciekawostką jest, że w finale spotkały się drużyny, które omal nie odpadły w fazie grupowej (obie ekipy zajęły w swoich grupach 3 miejsce). Najlepsza drużyna po fazie eliminacyjnej - Komenda Powiatowa Policji, odpadła natomiast już w ćwierćfinale.

Najlepszym strzelcem mistrzostw został Marcin Pietryka z Komendy Powiatowej Policji, zdobywca 9 bramek.
Najlepszym bramkarzem został Marcin Cichecki z KP Państwowej Straży Pożarnej. Tytuł najlepszego zawodnika otrzymał, również ze zwycięskiej ekipy, z-ca komendanta powiatowego - Tomasz Biernacki.

Puchary i nagrody wręczali patroni Mistrzostw:
Mirosław Walicki - Starosta Powiatu Garwolińskiego,
Waldemar Sabak - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Garwolinie,
Krzysztof Tuszowski - Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej,
Dariusz Rogala - Z-ca Komendanta Powiatowego Policji,
Bartłomiej Kozyra - Sekretarz Powiatu Garwolińskiego.