Ślubowanie i czapkowanie w L.O. im. J. Piłsudskiego w Garwolinie

Utworzono: piątek, 08, listopad 2019

image007 copy copyimage012 copy

W piątek 8 listopada 2019 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie odbyła się uroczystość ślubowania i czapkowania uczniów klas pierwszych.

Ślubowanie złożyli i czapki maciejówki nałożyli uczniowie sześciu klas pierwszych, którzy ukończyli szkoły podstawowe, a także uczniowie kolejnych sześciu klas pierwszych, którzy ukończyli gimnazja. Uroczystość ślubowania połączona została z obchodami 101. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Historię ślubowania i czapkowania przedstawiła polonistka Agnieszka Maczkowska. Po ślubowaniu uczniowie włożyli na głowy czapki maciejówki i odśpiewali „Legiony”, natomiast o godzinie 11.11 wybrzmiał hymn narodowy, w wykonaniu całej społeczności szkolnej. W uroczystości wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, skarbnik powiatu Jolanta Zawadka, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Weronika Teperek-Duchna, prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwody "Gołąb" w Garwolinie Marian Cabaj, przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Możdżonek - Sabak i wiceprzewodniczący Grzegorz Rosłaniec, rodzice, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz uczniowie.