III Powiatowy Przegląd Filmów Profilaktycznych

Utworzono: piątek, 15, listopad 2019

Przechwytywanie copy

W środę 13 listopada w Kinie Wilga odbył się III Powiatowy przegląd filmów profilaktycznych, podczas którego wyłonieni zostali zwycięzcy.

Tegoroczny konkurs ukierunkowany była na profilaktykę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a prace filmowe miały nawiązywać do hasła "NIECHRONIENI". Swój udział zgłosiło 10 placówek oświatowych, które przygotowały łącznie 11 filmów. Poziom filmów był bardzo wysoki. Młodzi ludzie wykazali się dużą znajomością tematu, ogromnym zmysłem artystycznym, a także inwencją twórczą. Jury w składzie insp. Sławomir Rek Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie, Dorota Brojek Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczej w Garwolinie, Aleksandra Magdziak-Wiśniewska przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Garwolinie, Jacek Pasternak kierownik Kina Wilga w Garwolinie, po długich obradach decydowało o przyznaniu nagród:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce

Film Szkoły Podstawowej im. Bolesława Grudniaka w Trojanowie pt. "Pamiętaj! Masz jedno życie"

II miejsce

Film Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Kuźnia Talentów” w Chotyni pt. "Szacun dla bezpieczeństwa"

III miejsce

Film Szkoły Podstawowej w Budziskach pt. "Postawmy na bezpieczeństwo, a nie na piękny wygląd i szaleństwo.”

Szkoły Ponadpodstawowe:

I miejsce

Film I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie pt. "Wspólnie poprawmy bezpieczeństwo "

II miejsce

Film I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie pt. "Każdy dinozaur jest czyjś"

III miejsce

Film Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie pt. "Niechronieni”.

Wyróżnienie- otrzymał film Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Garwolinie pt. "Jak nie zginąć na drodze"

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy konkursu upominki.

Konkurs od strony organizacyjnej został opracowany przez sierż. szt. Małgorzatę Pychner z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która go również poprowadziła w miłej atmosferze.

Organizatorami konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Starostwo Powiatowe w Garwolinie, Centrum Sportu i Kultury, a fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Garwolinie, firma Avon Operations Polska oraz Brüeggen Polska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

(KPP Garwolin)