Za nami III edycja Powiatowego Dnia Seniora

Utworzono: środa, 27, listopad 2019

75375530 442540213334253 3864810962502549504 n copy78681104 2575740405872440 2435826225877352448 n copy

W czwartek 27 listopada 2019 r. w Kinie Wilga już po raz trzeci odbył się Powiatowy Dzień Seniora. Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Garwolinie zorganizowali jakże ważne dla seniorów spotkanie.

Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To wyraz wdzięczności za pielęgnowanie w naszych domach tradycji, za niesienie ciepła i zrozumienia.

Wydarzenie skierowane do seniorów z całego powiatu garwolińskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zgromadzonych przywitali gospodarze wydarzenia insp. Sławomir Rek oraz Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska. Pierwszym punktem programu było wystąpienie sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która wygłosiła prelekcję na temat Bezpieczeństwa seniorów w przestrzeni publicznej, następnie glos zabrała Renata Liszewska z PSSE w Garwolinie przedstawiła zasady udzielania pierwszą pomocy przedmedycznej. O metodach aktywizujących pamięć i koncentrację mówiła psycholog Mariola Białecka, następnie głos zabrała dietetyk Magdalena Ochnio, która mówiła o diecie wspomagającej pamięć. Kolejną prelegentką była Anna Kropisz koordynator Dziennego Domu Wsparcia w Oleśnicy i Żelechowie, która opowiedziała o projekcie Dziennego Domu Opieki Medycznej dla seniorów w Garwolinie. Ostatnim wystąpieniem o charakterze edukacyjnym była prelekcja seksuologa Anny Wcisło na temat Radości z seksualności w średnim wieku.

Na zakończenie w dobry nastrój wprowadził uczestników spotkania spektakl w wykonaniu sobolewskiego Klubu Seniora Pogodni pt. „Czerwony kapturek”. Profesjonalizm wykonania sztuki i obfitująca w komiczne sytuacje fabuła spotkały się z ogromnym aplauzem widzów. Na zakończenie seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu – Hotel Miętne.

Kolejne już spotkanie adresowane do seniorów było okazją do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim miało na celu przekonać osoby starsze do wychodzenia poza środowisko domowe i korzystania z uroków życia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarnej Dorota Brojek, Zastępca Komendanta Dariusz Rogala.