Przejdź do treści
Brak grafik

Za nami III edycja Powiatowego Dnia Seniora

Utworzono: środa, 27, listopad 2019

75375530 442540213334253 3864810962502549504 n copy78681104 2575740405872440 2435826225877352448 n copy

W czwartek 27 listopada 2019 r. w Kinie Wilga już po raz trzeci odbył się Powiatowy Dzień Seniora. Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Garwolinie zorganizowali jakże ważne dla seniorów spotkanie.

Dzień Seniora to szczególne święto – święto ludzi, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To wyraz wdzięczności za pielęgnowanie w naszych domach tradycji, za niesienie ciepła i zrozumienia.

Wydarzenie skierowane do seniorów z całego powiatu garwolińskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zgromadzonych przywitali gospodarze wydarzenia insp. Sławomir Rek oraz Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Iwona Kurowska. Pierwszym punktem programu było wystąpienie sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która wygłosiła prelekcję na temat Bezpieczeństwa seniorów w przestrzeni publicznej, następnie glos zabrała Renata Liszewska z PSSE w Garwolinie przedstawiła zasady udzielania pierwszą pomocy przedmedycznej. O metodach aktywizujących pamięć i koncentrację mówiła psycholog Mariola Białecka, następnie głos zabrała dietetyk Magdalena Ochnio, która mówiła o diecie wspomagającej pamięć. Kolejną prelegentką była Anna Kropisz koordynator Dziennego Domu Wsparcia w Oleśnicy i Żelechowie, która opowiedziała o projekcie Dziennego Domu Opieki Medycznej dla seniorów w Garwolinie. Ostatnim wystąpieniem o charakterze edukacyjnym była prelekcja seksuologa Anny Wcisło na temat Radości z seksualności w średnim wieku.

Na zakończenie w dobry nastrój wprowadził uczestników spotkania spektakl w wykonaniu sobolewskiego Klubu Seniora Pogodni pt. „Czerwony kapturek”. Profesjonalizm wykonania sztuki i obfitująca w komiczne sytuacje fabuła spotkały się z ogromnym aplauzem widzów. Na zakończenie seniorzy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany przez Powiatowy Ośrodek Sportu – Hotel Miętne.

Kolejne już spotkanie adresowane do seniorów było okazją do edukacji i rozrywki, a przede wszystkim miało na celu przekonać osoby starsze do wychodzenia poza środowisko domowe i korzystania z uroków życia. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarnej Dorota Brojek, Zastępca Komendanta Dariusz Rogala.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews