Przejdź do treści

Patriotyczny listopad w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie

Drukuj

3

Listopad to miesiąc, w którym wiele wydarzeń koncentruje się wokół Święta Niepodległości. Jest to także okazja do oddania hołdu lokalnym bohaterom i przypomnienia historii środowiska lokalnego.

Jak co roku w żelechowskim liceum odbywało się szereg wydarzeń o charakterze patriotycznym, z których większość ma w szkole wieloletnią tradycję.

1 listopada uczniowie klas mundurowych (policyjno-wojskowych) pełnili wartę przy tablicy AK na cmentarzu w Żelechowie. W tym czasie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili białe i czerwone znicze na grobach zasłużonych dla lokalnej społeczności.

8 listopada nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej, a o godz. 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji ,,Szkoła do Hymnu”.

11 listopada poczet sztandarowy szkoły wraz z reprezentacją klas mundurowych brał udział w uroczystościach lokalnych w Żelechowie. W bieżącym roku młodzież liceum również wystąpiła w okolicznościowym programie artystycznym zaprezentowanym w MGOK-u w Żelechowie. Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie: Anna Włodarczyk i Anna Kapczyńska.

19 listopada odbył się tradycyjny szkolny konkurs wiedzy o historii szkoły i patronie.

22 listopada uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, powtarzając rotę przysięgi. Tego dnia odbył się coroczny Konkurs Pieśni Patriotycznych, podczas którego każda z klas zaprezentowała jedną pieśń o tematyce patriotycznej.

Wszystkie te wydarzenia wpisują się w utrwaloną przez lata działalność budowania wśród uczniów postaw patriotycznych.

 

 

 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews