Spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich

Utworzono: środa, 15, styczeń 2020

DSC 0990DSC 0017

W dniu 14.01.2020 roku w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie odbyło się spotkanie zorganizowane przez starostę powiatu garwolińskiego Mirosława Walickiego i wicestarostę powiatu garwolińskiego Iwonę Kurowską we współpracy z dyrektorem ARiMR Marcinem Jaroniem oraz pełnomocnikiem do spraw KGW Dominiką Pęczuła.

W spotkaniu uczestniczyły - przewodniczące KGW z terenu powiatu garwolińskiego, a także zaproszeni goście poseł na sejm RP Grzegorz Woźniak oraz dyrektor PSSE w Garwolinie Dorota Brojek wraz z kierownikiem sekcji bezpieczeństwa żywności Justyną Wałachowską.       W spotkaniu uczestniczyła również Katarzyna Błachnio odpowiedzialna w Starostwie za współpracę z Kołami Gospodyń Wiejskich.

DSC 0025

W programie znalazły się m.in prelekcja i dyskusja na temat bezpieczeństwa i higieny obróbki, wytwarzania potraw, ponieważ ten temat cieszy się ogromnym zainteresowaniem od początku KGW.

Dyrektor PSSE Dorota Brojek wyjaśniła zadania Inspekcji Sanitarnej, która stoi na straży bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu garwolińskiego. Spotkanie miało charakter merytoryczny, omawiano ważne zagadnienia dotyczące produkcji i sprzedaży żywności przygotowywanej przez Koła Gospodyń Wiejskich. Kierownik sekcji Nadzoru Bezpieczeństwa Żywności Justyna Wałachowska wyjaśniała zasady rejestracji i zatwierdzania zakładów zgodnie z aktualnym stanem prawnym. Tematyka prelekcji budziła duże zainteresowanie wśród słuchaczy, zadawano   konkretne pytania na które na bieżąco odpowiadały przedstawicielki Inspekcji Sanitarnej.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie Dorota Brojek serdecznie zaprosiła Koła Gospodyń Wiejskich do siedziby PSSE przy ul. Wyszyńskiego 13 w celu wyjaśnienia szczegółów rejestracji, oraz zaoferowała pomoc w wyjaśnianiu trudności w interpretacji przepisów z zakresu bezpieczeństwa produkowanej żywności.

Podczas spotkania członkowie KGW mogli również skonsultować się z przedstawicielami ARiMR w sprawie sprawozdań i rozliczeń za rok 2019.

Została omówiona organizacja Nabożeństwa Fatimskiego w Sanktuarium w Górkach z udziałem KGW w pierwszą sobotę sierpnia br. tj. 01 sierpnia 2020 roku.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Garwolińskiego starosta Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska przedstawili plany współpracy Starostwa Powiatowego z Kołami Gospodyń Wiejskich od 2020 roku.