Przejdź do treści
Brak grafik

Stypendia Marszałka

Utworzono: wtorek, 04, luty 2020

IMG 20200203 104024

W Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie odbyło się wręczenie dyplomów stypendystom dwóch projektów „Mazowsze stypendia dla uczniów szkół zawodowych" oraz „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka".

Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka skierowany jest do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych oraz liceów ogólnokształcących, zlokalizowanych na obszarze Województwa Mazowieckiego osiągających wysokie wyniki w nauce. Projekt ma na celu rozwijanie zdolności edukacyjnych motywowanie do dalszej nauki. Wsparcie stypendialne w roku szkolnym 2019/2020 trafi do 476 uczniów, a całkowita kwota stypendium wynosi 4 900 zł.

Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych to z kolei projekt, którego celem jest wzrost efektywności i skuteczności w zakresie kształcenia zawodowego tak, aby odpowiadało ono na potrzeby zmieniającego się rynku pracy W roku szkolnym stypendium otrzyma 518 stypendystów w wysokości 5 077,00 zł.

Wśród wyróżnionych 97 uczniów z subregionu siedleckiego jest 36 uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Garwoliński: 3 uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, 21 z Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki, 9 z Zespołu Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte, 3 z Zespołu Szkół   im. Stanisława Staszica w Miętnem.

Uczniowie wyróżnili się wysoką średnią ocen oraz udziałem w konkursach i olimpiadach pozaszkolnych. Każdy z nich przez cały rok szkolny będzie otrzymywać stypendium, które przeznaczyć może na spełnienie swoich naukowych i zawodowych marzeń czyli udział w zajęciach dodatkowych, kursach zawodowych, szkoleniach oraz zakup sprzętu, pomocy naukowych. W czasie trwania projektu stypendystę w osiągnięciu celów zaplanowanych                    w indywidualnym planie rozwoju wspiera nauczyciel-opiekun stypendysty, który jednocześnie kontroluje wykorzystanie przeznaczonego stypendium.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 3 lutego 2020 r. w Zespole Szkół im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie, ponieważ od kilku lat uczniowie tej szkoły są w czołówce pod względem przyznanych stypendiów w regionie siedleckim. Wręczenia dyplomów dokonały Pani Elżbieta Lanc i Pani Janina Ewa Orzełowska – członkowie zarządu województwa mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów oraz tego, aby jak najlepiej wykorzystali otrzymane możliwości.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews