Przejdź do treści
Brak grafik

ZELLER PLASTIK 1 zwycięża w TOP OF THE TOP 2020!

Utworzono: poniedziałek, 10, luty 2020

I MIEJSCE ZELLER PLASTIK 1 copy copyII MIEJSCE CWKS LALINY copyIII MIEJSCE BŁĘKITNI GOŹDZIK copyIII MIEJSCE GÓRNIK GÓRNA copy

Na dwóch halach sportowych w Borowiu i Górznie 2 lutego odbył się turniej futsalu TOP OF THE TOP 2020 pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego. Rozgrywki cieszyły się bardzo dużą popularnością, przyciągnęły na parkiet 16 drużyn, w których wystąpiło łącznie ponad 150 zawodników.

Po 30 spotkaniach w wielkim finale spotkały się dwa zespoły: CWKS Laliny, który bronił tytułu mistrza i Zeller Plastik 1, który jest bardzo doświadczonym i utytułowanym zespołem z Garwolina. Po zaciętym meczu Ci drudzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju pokonując ekipę z Lalin 3:1. 3 miejsce równorzędnie zajął zespół organizatora rozgrywek Górnika Górna Miastków Kościelny oraz Błękitnych Goździk. W klasyfikacji indywidualnej najlepszym strzelcem został Przemysław Alot z Wojowników Ulicy. Patryk Salamończyk z Górnika Górna wpuścił przez cały turniej 1 bramkę i został zdecydowanie najlepszym golkiperem rozgrywek natomiast Sebastian Papiernik, który rozgrywał swoje spotkania w Zeller Plastik 1 został wybrany MVP TOP OF THE TOP 2020. Mecze cieszyły się też dużą popularnością wśród kibiców, których było wielu zarówno podczas rozgrywek w Borowiu jak i Górznie. Najbardziej wytrwali czekali na mecz finałowy do 22:15 w niedzielę.

Zespoły wysunęły bardzo mocne składy, w których można było znaleźć zawodników występujących w IV lidze czy LO, jak również młodych, perspektywicznych, świeżo upieczonych finalistów MP U-18 w futsalu. O ile w rozgrywkach grupowych mogliśmy zobaczyć wysokie wyniki, to w 3 z 4 ćwierćfinałach do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. W półfinale dogrywka była w spotkaniu Górnika Górna z Zeller Plastik 1. Organizator postanowił nagrodzić drużynę, która przyciągnęła na trybuny najwięcej kibiców. Zwyciężyła drużyna Laguny Stary Miastków, która mimo, że odpadła w fazie grupowej to ich kibice zajmowali jeden sektor, aż do zakończenia rozgrywek.

Organizatorzy dziękują wszystkim kibicom, zwłaszcza tym, którzy wytrwali do końca niedzielnego finału. Podziękowania za zaufanie kierują również do Zarządu Powiatu Garwolińskiego: Starosty Mirosława Walickiego i Wicestarosty Iwony Kurowskiej, a także sponsorów zawodów: Poldom Grzegorz Siarkiewicz z Górzna, Sklep Spożywczy Dariusz Bakiera w Goździku, Marcin Zając.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews