Przejdź do treści
Brak grafik

WAŻNY KOMUNIKAT DLA KRWIODAWCÓW Z GARWOLINA I OKOLIC

Utworzono: poniedziałek, 16, marzec 2020

ambulans

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie-Terenowy Oddział w Garwolinie, ul. Lubelska 50 informują iż od poniedziałku, 16 marca punkt krwiodawstwa „przenosi” się z budynków szpitala na przyszpitalny parking, do specjalnego ambulansu do pobierania krwi.

Zmiany w stałym funkcjonowaniu punktu krwiodawstwa działającego przy garwolińskim szpitalu podyktowane są koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa krwiodawcom, którzy w tak trudnym czasie zagrożenia epidemicznego zdecydowali się na szlachetny gest.

Począwszy od poniedziałku, 16 marca, od godziny 8:00 do13:00 krew oddawać będzie można w specjalnie przygotowanym i oznakowanym ambulansie, który będzie stacjonował na parkingu przed szpitalem. Dokładna lokalizacja uzależniona jest od warunków technicznych i zaopatrzenia w prąd.

Autobus będzie widoczny, gdyż jest on specjalnie oznakowany.

W obecnej sytuacji, gdy zamknięte są wszystkie szkoły i uczelnie a wiele zakładów pracy funkcjonuje w ograniczonym zakresie, znacząco spadła ilość krwiodawców.

Trwający obecnie sezon wirusowy i okres zwiększonej liczby infekcji, uniemożliwia oddawanie krwi na potrzeby lecznicze. Jednocześnie liczba pacjentów, którzy potrzebują tego bezcennego leku nie zmniejsza się, dlatego też zachęcamy wszystkich, którym pozwala na to stan zdrowia, by odwiedzili garwoliński punkt krwiodawstwa i oddali krew – dla osób potrzebujących jest to bardzo często szansa na uratowanie zdrowia a nawet życia.

Jeżeli przez ostatnie 14 dni nie przebywałeś/aś w krajach takie jak: Włochy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Chiny, Korea Południowa, Japonia, Iran, Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria, Holandia, USA-stan Waszyngton i Kalifornia, Szwecja, Norwegia oraz nie miałeś/aś kontaktu    z osobą, która przebywała w ww. krajach lub z osobą z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz nie masz objawów takich jak: gorączka lub stan podgorączkowy, kaszel, duszność, katar, ból mięśni zapraszamy serdecznie do oddania krwi.

TWOJA KREW JEST BARDZO POTRZEBNA-PANDEMIA NIE ZMNIEJSZA ZAPOTRZEBOWANIA NA KREW

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews