67. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Utworzono: środa, 10, sierpień 2011

m1 sierpnia w 67 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Starosta Garwoliński  - Marek Chciałowski, przedstawiciele władz samorządowych, organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych,  pracownicy  urzędów i instytucji, harcerze, a także mieszkańcy powiatu złożyli wiązanki kwiatów na skwerze im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, przy pomniku żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Gołąb”.

W 67. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego władze Powiatu Garwolińskiego oraz Miasta Garwolin wyrazili swoje uznanie dla heroicznej postawy mieszkańców stolicy, którzy podjęli nierówną walkę z hitlerowskim okupantem. Te krwawe 63 dni stały się w zbiorowej pamięci Narodu Polskiego symbolem niezłomności i wiary w takie wartości jak honor i Ojczyzna.

W dowód pamięci o żołnierzach, którzy walczyli nie tylko o Warszawę, ale przede wszystkim podjęli ostateczną próbę ocalenia całego kraju, punktualnie o godzinie „W” - 17:00 w Garwolinie, rozległ się sygnał syren alarmowych.