Przejdź do treści
Brak grafik

Program budowy zadaszeń boisk piłkarskich rozstrzygnięty!

Utworzono: wtorek, 19, maj 2020

IMG 1445

Dzisiaj na terenie Powiatowego Ośrodka Sportu – Hotel Miętne odbyła się konferencja prasowa z udziałem Ministra Krzysztofa Tchórzewskiego, Marszałek Marii Koc oraz Starosty Mirosława Walickiego dotycząca Programu Budowy Zadaszeń Boisk Piłkarskich.

Podczas konferencji przekazano informację, że Ministerstwo Sportu ogłosiło wyniki tegorocznego naboru wniosków w ramach Programu budowy zadaszeń boisk piłkarskich. W ramach tegorocznej, pilotażowej edycji dofinansowaniem zostało objętych 12 obiektów na łączną kwotę 19 101 200 złotych. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Wszystkie wnioski, które spełniały wymogi formalne i programowe zostały zaopiniowane pozytywnie, w tym wniosek Powiatu Garwolińskiego.

Powiat Garwoliński przystąpił do programu składając w dniu 27.02.2020r wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa zadaszenia boiska piłkarskiego przy POSiZL w Miętnem”

Inwestycja będzie polegała na budowie hali pneumatycznej, będącej zadaszeniem istniejącego boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 100 x 65m.

Hala pneumatyczna będzie wyposażona w system grzewczo nadmuchowy oraz oświetlenie co umożliwi korzystanie z obiektu w okresie jesienno-zimowym.

Planowany termin realizacji zadania zgodnie ze złożonym wnioskiem to 04.12.2020r.

Łączna wartość całości zadania wynosi 2 500 000,00 zł w tym przyznane dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu 1 250 000,00 zł (jest to maksymalny poziom dofinansowania o który wnioskował Powiat Garwoliński).

Z obiektów sportowych POSiZL w Miętnem korzysta 27 klubów sportowych z terenu powiatu oraz kluby przebywające na zgrupowaniach w POSiZL w Miętnem. Zawodnicy korzystający z obiektu w kategoriach wiekowych Orlik, Młodzik, Trampkarz, Junior młodszy, Junior starszy, Senior to aż 1199 osób.

Po wybudowaniu zadaszenia nad istniejącym boiskiem oraz biorąc pod uwagę rodzaj nawierzchni boiska, korzystanie z niego będzie mogło odbywać się przez cały rok bez względu na warunki pogodowe, co w znacznej mierze przyczyni się do poprawy komfortu treningowego drużyn piłkarskich.

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews