Podpisanie umowy na sprzęt komputerowy

Utworzono: czwartek, 02, lipiec 2020

105702156 835253260216224 1362593856380220756 n

W środę 1 lipca w Mazowieckim Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyła się uroczystość podpisania umów na dofinansowanie pracowni do nauczania one-line. Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki, Wicestarosta Marek Ziędalski i Skarbnik Powiatu Jolanta Zawadka podpisali umowę na wsparcie dla I LO Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie. Będą to stanowiska komputerowe, tablice multimedialne, monitory interaktywne, tablice dotykowe, laptopy, tablety, moduły i programy edukacyjne, drukarki, projektory oraz urządzenia wielofunkcyjne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach z prowadzenia nauki w formie zdalnej. Uczniowie, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i z niepełnosprawnościami otrzymają urządzenia mobilne (laptopy/tablety) oraz dostęp do Internetu. Wsparciem zostaną objęci uczniowie nieposiadający w domu możliwości technicznych do uczestnictwa w zdalnych zajęciach lekcyjnych.

Z dofinansowania skorzystają także szkoły z powiatu garwolińskiego:

Zespół Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie – szkoła podstawowa

Zespół Szkół w Głoskowie w gminie Borowie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Pamięci Wanat w Dąbrowie z/s w Woli Łaskarzewskiej w gminie Łaskarzew

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Jóźwickiego w Górznie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Pilawie

Zespół Szkolno- Przedszkolny w Gończycach w gminie Sobolew

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Garwolinie

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Maciejowicach

Zespół Placówek Oświatowych w Parysowie

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej w gminie Wilga

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Michałówce w gminie Garwolin

Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Żelechowie.

Składamy serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pani Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej, Pani Marszałek Elżbiecie Lanc i Panu Dyrektorowi Mirosławowi Krusiewiczowi.