Zgłoś się do nowego projektu „Widzimy nie tylko oczami”

Utworzono: wtorek, 14, lipiec 2020

PlakatPlakat 1

Tracisz wzrok i masz już problemy z odczytywaniem druku, godzin na zegarku czy numerów nadjeżdżających autobusów? Nie zauważasz przeszkód albo unikasz wychodzenia o zmroku? Wstydzisz się tego i nie masz z kim o tym porozmawiać? Mieszkasz w powiecie garwolińskim? Zgłoś się do projektu „Widzimy nie tylko oczami” realizowanego przez Instytut Tyflologiczny Polskiego Związku Niewidomych dla mieszkańców Wschodniego Mazowsza.

Co możesz zyskać? Nauczysz się:
• wykonywać codzienne czynności metodami bezwzrokowymi,
• poruszać się po ulicy bezpiecznie i samodzielnie,
• korzystać z nowoczesnych technologii komputerowych, dzięki którym będziesz mógł czytać, pisać i zdobywać informacje.

Zespół doświadczonych specjalistów i rehabilitantów pomoże Ci zachować albo odzyskać niezależność.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w tym projekcie, zadzwoń na infolinię: 22 887 60 86 czynną od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-14.00.

Uwaga!
Nie musisz posiadać orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.
Zachęć do udziału w projekcie także swoich bliskich.

Działania w ramach projektu „Widzimy nie tylko oczami” prowadzone na terenie powiatu garwolińskiego objęte są patronatem Starosty Garwolińskiego Mirosława Walickiego.

„Widzimy nie tylko oczami” – stworzenie modelu koordynowanego wsparcia dla osób tracących wzrok w ich środowisku lokalnym. Projekt pilotażowy dla Wschodniego Mazowsza realizowany przez Instytut Tyflologiczny PZN. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.