Garwolińscy Pątnicy wyruszają na pielgrzymi szlak

Utworzono: poniedziałek, 03, sierpień 2020

df3c925e1cef6a6838515cabceeebfd77ffeec29715d51eb6e5a65aad20d0d7c

W poniedziałek 3 sierpnia Pątnicy z Garwolina wyruszyli na szlak 40 Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę.

W tym roku pielgrzymowanie ze względu na epidemię koronawirusa odbywa się sztafetowo. Każdego dnia będzie pielgrzymowała inna 10 osobowa grupa.

Rano o godzinie 6.30 w Kolegiacie Garwolińskiej została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Grzegorza Suchodolskiego. Po Eucharystii pątnicy z grup 7a i 7b wyruszyli w trasę. Przewodniczy im ks. Krzysztof Banasiuk. Pielgrzymów żegnali licznie przybyli mieszkańcy, księża, starosta Mirosław Walicki, burmistrz miasta Marzena Świeczak i przewodniczący RM Jarosław Jaskuła.

Wszystkim pielgrzymom życzymy wytrwałości, wspaniałych doświadczeń tego, co znaczy Kościół - co znaczy wspólnota wiary nadziei i miłości, co znaczy otwieranie się każdego dnia na Jego słowo.