Dożynki Gminno - Powiatowe w Górkach

Utworzono: poniedziałek, 21, wrzesień 2020

IMG 3862 copyIMG 3882 copy

Obyczaj dożynkowy jest symbolem życia i pracy rolnika. 20 września odbyły się Gminno – Powiatowe Dożynki. W Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Górkach została odprawiona dziękczynna Msza św., której przewodniczył dziekan dekanatu ks. Stanisław Szymuś. Rolnicy nie szczędzili potu i trudu, by przynieść tegoroczne plony ziemi do ołtarza - chleb przynieśli Ryszard Ekiert i Barbara Jończyk, kosz z warzywami Tomasz i Justyna Grzebalscy z Podłęża, gmina Maciejowice, kosz z owocami KGW Uścieniec Kolonia, Stary Żabieniec, wieniec KGW Krystynianki – wspólny dar ze wszystkich gmin z terenu powiatu garwolińskiego, Podczas Mszy św. poświęcone zostały wieńce dożynkowe i pachnące bochny chleba. Starostami tegorocznych dożynek byli państwo Anna i Grzegorz Miętus z Nowego Puznowa.

IMG 3833IMG 3837

119987966 1825962480892750 7238399824904856590 nIMG 3835

We Mszy św. uczestniczyli poseł na sejm RP Maciej Górski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, wójtowie, burmistrzowie, wiceprzewodniczący rady powiatu garwolińskiego Kazimierz Sionek, radny powiatowy Michał Jaworski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski, dyrektorzy szkół i instytucji powiatowych, dyrektorzy wydziałów starostwa.

IMG 3981

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk z okazji dorocznego święta plonów życzyli wszystkim rolnikom, by spotkali się z należnym im szacunkiem a ich praca była źródłem dumy i satysfakcji. To Wam rolnikom dziękujemy za chleb, który przez cały rok będzie gościł na polskim stole. Z tym chlebem niesiecie nadzieję. List od Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy odczytał Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego Marek Ziędalski, Życzenia dla rolników i podziękowania za ich trud w imieniu Pani Marszałek Marii Koc złożył Poseł na Sejm RP Maciej Górski. Anna Kaszuba Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach przekazała podziękowania dla rolników w imieniu Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

IMG 2998IMG 3888

IMG 3823IMG 3825