Przejdź do treści
Brak grafik

Inauguracja roku szkolnego 2011/2012

Utworzono: poniedziałek, 05, wrzesień 2011

mZ udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego oraz Starosty Garwolińskiego Marka Chciałowskiego zainaugurowano nowy rok szkolny 2011/2012 na terenie Powiatu Garwolińskiego. 1 września, Minister i Starosta byli gośćmi społeczności szkolnej w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Parysowie.

 

Dobiegły końca wakacje, które dla naszej szkoły były szczególnie pracowite – przemawiał do zebranych podczas uroczystości w Miętnem Dyrektor ZSR Andrzej Kujda. Wspólnym wysiłkiem Starostwa Powiatowego, dzięki zaangażowaniu służb technicznych i obsługi naszej szkoły wykonaliśmy kolejny etap modernizacji budynku, którego koszt opiewał na ponad 950 tyś. zł – dofinansowanie starostwa i wkład własny szkoły – poinformował. Minister Sawicki kierując słowa do młodzieży odwołał się do motta szkolnej uroczystości, słów Czesława Miłosza – „Co zdążysz zrobić, to zostanie…”. Życzę wam, abyście tu w Miętnem, przygotowując się do zawodu rolnika i zawodów około rolniczych, tak przygotowali się, aby służyć całemu społeczeństwu – powiedział. U progu nowego roku szkolnego, ogłoszonego przez Ministra Edukacji Narodowej Rokiem „Szkoły z Pasją”, serdeczne życzenia zarówno podczas uroczystości w Miętnem jak i w Parysowie, dyrektorom szkół i placówek oświatowych, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom i uczniom naszego powiatu złożył Starosta Garwoliński.  W sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Parysowie zgromadzili się uczniowie trzech szkół gminy Parysów – Szkół Podstawowych w Parysowie i Woli Starogrodzkiej oraz Publicznego Gimnazjum w Parysowie i oddziału przedszkolnego Publicznego Przedszkola w Parysowie. 

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews