100 – lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskarzewie

Utworzono: środa, 14, wrzesień 2011

mWśród wielu uroczystości odbywających się na terenie naszego powiatu w dniu 11 września br. na szczególną uwagę zasługuje Jubileusz 100 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaskarzewie.

W liście skierowanym z tejże okazji na ręce Prezesa OSP Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski zawarł:

„ W strażackim życiu przepełnionym codziennymi troskami, rzadko zatrzymujemy się, aby spojrzeć na nasze sprawy ogólne, by podziękować tym, którzy bezinteresownie z narażeniem własnego zdrowia i życiu niosą pomoc innym w wypadku zagrożenia.

Zdarzają się również tak uroczyste chwile jak 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest to czas na chwilę refleksji, spotkanie w gronie Druhów, sympatyków.  Niech takie chwile przyniosą uczucie satysfakcji z wypełniania niełatwej humanitarnej społecznej strażackiej służby, niech będą okazją do koleżeńskiego spotkanie bez alarmowej syreny.

Sto lat to cztery pokolenia. Zapewne wśród obecnych druhów są i tacy, których dziadowie czy pradziadowie należeli do rodziny strażackiej. Za ciągłość, kultywowanie tradycji, trwanie i naukę strażackiego rzemiosła młodego pokolenia - słowa uznania i podziękowania.  Niech ta działalność – Bogu na chwałę, ludziom na pożytek przysparza Wam radości i szacunku...

Pragnę złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków. Za ciągłe wykazywanie pełnej gotowości i zdecydowanej postawy w trudnych do pokonania zadaniach chroniąc życie, zdrowie i mienie ludzkie.

Wszystkim strażakom z tej okazji życzę, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania ”.

W jubileuszu uczestniczyli m.in. Wicepremier – Waldemar Pawlak, Posłowie – Stanisława Prządka i Krzysztof Borkowski, zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Jan Osiej, wiceprezes ZW ZOSP RP Stefan Todorski, starosta Marek Chciałowski, prezes ZP ZOSP RP Stefan Gora, prezes ZMGm ZOSP RP Marian Janusiewicz, sekretarz powiatu garwolińskiego Jerzy Piesio, prezes Zakładów Mięsnych „Łmeat-Łuków” S.A Ryszard Smolarek, komendant powiatowy PSP w Garwolinie bryg. Dariusz Sadkowski, komendant policji - mł. insp. Marek Świszcz, komendant WKU - ppłk. Miroslaw Łyżwa, byli komendanci powiatowi PSP w Garwolinie Andrzej Sikora, Wiesław Wieraszka i Marek Mizera, zastępca wójta gminy Garwolin Dariusz Mucha, dowódca JRG PSP w Garwolinie st. kpt. Robert Piekarski, strażacy z miasta i gminy Łaskarzew oraz zaproszone jednostki.

osp laskarzew