Informacja w sprawie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczącego zwrotu dotacji

Utworzono: czwartek, 15, wrzesień 2011

W dniu 14 września 2011r. przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie odbyła się rozprawa w czasie której rozpoznano skargę Powiatu Garwolińskiego na decyzję Ministra Finansów.

Na mocy tej decyzji Powiat miał zwrócić budżetowi państwa dotację w wysokości 3 557 263,52 zł. Wojewódzki Sąd Administracyjny uwzględnił skargę w całości, uchylił decyzję Ministra Finansów i poprzedzającą ją decyzję Wojewody Mazowieckiego oraz zwrócił sprawę do ponownego rozpoznania.

Z ustnych motywów wyroku wynika, że Sąd dopatrzył się uchybień proceduralnych w postępowaniu Wojewody i Ministra, które to uchybienia miały wpływ na wynik sprawy. Ponadto Sąd stwierdził, że przy ponownym rozpatrzeniu sprawy Wojewoda powinien wnikliwie ocenić, czy nie zachowanie przepisów Prawa Zamówień Publicznych miało wpływ na wydatkowanie przekazanej Powiatowi dotacji.