Zapraszamy do Muzeum Ziemi Garwolińskiej

Utworzono: piątek, 16, wrzesień 2011

DSC09461Od 15 września w Muzeum Ziemi Garwolińskiej w Miętnem można oglądać wystawę „Bitwy września 1939 na Mazowszu”. W uroczystym otwarciu ekspozycji wziął udział Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

Na otwarcie wystawy przybył jej współtwórca - przedstawiciel Muzeum Niepodległości w Warszawie Jan Engelgard. Wystawa powstała ze zbiorów tegoż muzeum oraz ze zbiorów prywatnych we współpracy z Pawłem Bezakiem - scenariusz, Bogdanem Wróblewskim – opracowanie plastyczne i ilustracje, Janem Rutkowskim – mapy i Pawłem Mordkowicz, RHD s.c. – opracowanie graficzne. Dodatkowo oglądać można również ekspozycję zdjęć ze zbiorów Barbary Witaczyńskiej i Zbigniewa Michalika, przedstawiającą Garwolin z okresu II wojny światowej.

W otwarciu wystawy uczestniczyli m.in. Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Dyrektor ZSR w Miętnem Andrzej Kujda oraz uczniowie szkoły.

Do Miętnego zaprasza kustosz muzeum Witold Lempka.

Wystawę "Bitwa września 1939 na Mazowszu" można oglądać do 15 października br.

( muzeum otwarte w środy, czwartki i piątki w godz. 9.00 - 16.00 ).