Spotkanie z mieszkańcami Powiatu Garwolińskiego

Utworzono: czwartek, 29, wrzesień 2011

plakat spotkanie24 września w Zespole Szkól Rolniczych w Miętnem, ponad 150 osób wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym przez Starostę Garwolińskiego Marka Chciałowskiego. Z przedstawicielami samorządu oraz mieszkańcami powiatu garwolińskiego spotkali się w tym dniu poseł do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kalinowski, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, poseł na Sejm RP Krzysztof Borkowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Janina Orzełowska, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Tomasz Skrzyczyński, wicedyrektor mazowieckiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Tadeusz Głuchowski oraz Prezes Zakładów Mięsnych „Łmeat-Łuków” S.A. Ryszard Smolarek.

Do Miętnego przybyliprzedstawiciele środowisk i instytucji rolniczych, mundurowych, w tym strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych, przedsiębiorcy, włodarze samorządów gminnych, kierownicy instytucji, radni powiatowi i gminni, sołtysi i inni. Podczas spotkania, rozmawiano m.in. o aktualnych problemach rolników i polskiej wsi związanych z produkcją rolną, rynkiem bydła i trzody chlewnej, przetwórstwem rolno – spożywczym. Poruszano sprawy dotyczące m.in. ubezpieczeń rolników, wsparcia strukturalnego gospodarstw, środków unijnych, Wspólnej Polityki Rolnej czy nowego programu „Mój Rynek”. Marszałek Orzełowska poinformowała zgromadzonych o wpisaniu modernizacji „nadwiślańskich” wałów przeciwpowodziowych na terenie powiatu garwolińskiego do zadań kluczowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Kwota jaką pochłonie modernizacja wyniesie ok. 10 mln zł.

Spotkanie było również okazją do podziękowań za życzliwość, dotychczasową pomoc i współpracę z zaproszonymi na spotkanie gośćmi. To dzięki wspólnej pracy codziennie budujemy przewagę konkurencyjną i dynamizujemy rozwój powiatu – powiedział Starosta Chciałowski, podkreślając ich wkład i udział w pozyskiwaniu środków finansowych na rozwój powiatu garwolińskiego.