Jubileusz 100-lecia OSP w Ostrożeniu

Utworzono: piątek, 30, wrzesień 2011

mostrozen25 września z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia OSP w Ostrożeniu, Starosta Garwoliński Marek Chciałowski podziękował strażackiej braci za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz życzył, aby służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy św. w kościele parafialnym p.w. Trójcy Świętej w Gończycach, którą koncelebrował proboszcz parafii ks. Jan Spólny. Homilię wygłosił ks. Henryk Och – kapelan strażaków. Podczas nabożeństwa poświęcono nowy sztandar jednostki oraz samochód strażacki. Dalsze obrzędy odbyły się na placu przed remizą strażacką w Ostrożeniu. Rys historyczny jednostki odczytał dh Sławomir Więckowski. Następnie stary sztandar, który służył strażakom od 1983 roku odprowadzono do izby pamięci, po czym odbył się ceremoniał nadania nowego. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie odznaczeń dla zasłużonych strażaków.Jednostkę w Ostrożniu odznaczono „ Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych”. Aktu dekoracji dokonali Zastępca Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. mgr Jan Osiej, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP dh Stefan Gora oraz starosta garwoliński Marek Chciałowski. W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego głos zabrał Ryszard Smolarek, honorując miejscowych strażaków pamiątkowym medalem „PRO MASOVIA”. W obchodach udział wzięli m.in. Posłanka Stanisława Prządka, Radny Województwa Mazowieckiego Krzysztof Żochowski, Radny Powiatowy Jan Tywanek, Sekretarz Starostwa Jerzy Piesio, Wójt Gminy Sobolew Andrzej Koszutski, Przewodniczący Rady Gminy Leszek Urawski,kierownik PT KRUS w Garwolinie Teresa Orowiecka, członek Wojewódzkiego Zarządu ZOSP RP Grzegorz Woźniak, Prezes OSP w Garwolinie Klemens Ptach, Komendant Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie bryg. Dariusz Sadkowski, włodarze ościennych gmin, mieszkańcy oraz wielu innych znamienitych gości.