72. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Utworzono: piątek, 30, wrzesień 2011

PWAby wyrazić szczególną wdzięczność i szacunek twórcom, ofiarnym działaczom podziemnych struktur Państwa Polskiego, a także tym wszystkim, którzy w wyjątkowo trudnych warunkach, z narażeniem własnego życia walczyli o niepodległość Ojczyzny, 27 września 2011 r. w Garwolinie odbyły się uroczystości upamiętniające 72. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie, której przewodniczył ks. Tomasz Koprianiuk. Następnie wszyscy zgromadzeni w asyście pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich i szkół przemaszerowali pod obelisk AK, gdzie złożono wiązanki kwiatów. Dalsze obchody odbyły się w CSiK. Uczniowie LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie przygotowali program artystyczny, w którym przypomniano wydarzenia z okresu II wojny światowej. Starostwo Powiatowe w Garwolinie oraz Zarząd Rady Powiatowej reprezentowali w tym dniu Starosta Garwoliński Marek Chciałowski, Wicestarosta Stefan Gora i Sekretarz Starostwa Jerzy Piesio oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Dariusz Owczarczyk.