Festyn rodzinny w Sulbinach

Utworzono: środa, 05, październik 2011

DSC09883 2  3W niedzielę 2 października Proboszcz Parafii bł. Jana Pawła II w Sulbinach ks. Andrzej Lemieszek we współpracy ze Starostą Garwolińskim Markiem Chciałowski oraz Wójtem Gminy Garwolin Tomaszem Łysiakiem zorganizowali dla parafian i mieszkańców powiatu rodzinny festyn integracyjny.

Integracja lokalnej społeczności, miała za zadanie wsparcie budowy nowej świątyni. Rozpoczęła się w samo południe od nabożeństwa. Po eucharystii na uczestników festynu czekały m.in. stoiska z wyrobami mięsnymi z grilla, domowym chlebem ze smalcem produkcji miejscowych gospodyń, cukierniczymi wypiekami czy pieczonym prosiakiem. Wśród wielu atrakcji dla najmłodszych jak i tych starszych, można było m.in. wysłuchać koncertów chóru szkolnego z ZSP nr 1 w Garwolinie pod dyr. Andrzeja Ostolskiego, zespołu „El Camino” w składzie Mariusz Kozicki Marlena Paśnicka i grupy Czajka Brass Band z Pilawy. Przez cały dzień trwała loteria fantowa. rozprowadzano także cegiełki na budowę kościoła parafialnego. Należy życzyć księdzu proboszczowi, by budowa kościoła i wspólnoty parafialnej zostały jak najszybciej zakończone - podkreślił obecny na festynie jego współorganizator starosta Marek Chciałowski.