Energia dla Mazowsza – II Forum Rozwoju Mazowsza

Utworzono: poniedziałek, 10, październik 2011

DSC 0183W dniach 5-6 października w hali warszawskiego Centrum Expo Powiat Garwoliński zaprezentował się na II Forum Rozwoju Mazowsza. W trakcie jego trwania zostały przedstawione dwa projekty współfinansowane przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach RPO Województwa Mazowieckiego 2007-2013, których beneficjentem jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie.

Wśród ekspozycji przedstawiono dwa projekty wspierające rozwój SP ZOZ w Garwolinie tj.:

1.         Działanie 2.2 „Rozwój e-usług” – Kompleksowa informatyzacja Szpitala Powiatowego i Przychodni SP ZOZ w Garwolinie. Całkowita wartość projektu: 1 913 037,23 PLN. Kwota dofinansowania projektu: 1 560 170,44 PLN.

2.         Działanie 7.1 „Infrastruktura służąca ochronie zdrowia i życia” – Zakup wyposażenia do Szpitala Powiatowego w celu podniesienia jakości usług medycznych oraz zwiększenie możliwości diagnozowania i leczenia. Całkowita wartość projektu: 24 293 826,66 PLN. Kwota dofinansowania projektu: 20 594 820,00 PLN.

Uczestnictwo w Forum Rozwoju Mazowsza to doskonałe miejsce nie tylko na promocję powiatu garwolińskiego, ale też możliwość wymiany cennych doświadczeń związanych z unijnymi dotacjami pomiędzy innymi jednostkami samorządowymi z terenu województwa mazowieckiego. Ekspozycja tylu projektów w jednym miejscu i czasie pokazała, jak nasze województwo się zmienia, a przekazywane środki przynoszą wymierne efekty, zwiększając innowacyjność i konkurencyjność Mazowsza.