IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej

Utworzono: czwartek, 20, październik 2011

IMG 8924W dniach 14 – 16 października pod patronatem Starosty Garwolińskiego odbył się IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej. Trzydniowe wydarzenie artystyczne zakończyła uroczysta gala, na której zabrzmiał utwór „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla, wykonany wspólnie przez 250 chórzystów z kraju i zagranicy, pod dyrekcją dr hab. Kazimierza Bukata - dyrygenta Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Organizatorami festiwalu byli Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Szkoła Muzyczna I Stopnia oraz parafia pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Honorowy patronat nad imprezą objął także Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski. Nad występami czuwali dyrektor CSiK Jarosław Kargol, dyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia Radosław Mitura i dziekan Dekanatu Garwolińskiego ks. prałat Ryszard Andryszczak, we współpracy z proboszczami parafii uczestniczących w festiwalu, a także włodarzami gminy Garwolin i gminy Górzno. Szersze relacje z festiwalu znajdą Państwo tutaj.