Świętowaliśmy Niepodległość

Utworzono: poniedziałek, 14, listopad 2011

główneW piątek, 11 listopada w 93. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości władze Miasta Garwolina wspólnie z władzami Powiatu Garwolińskiego  zorganizowały uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada przypada wielka rocznica. Jest to dla Polaków dzień wyjątkowy, przypomina o powrocie Polski na mapę wolnych państw Europy. Zadumani nad burzliwymi dziejami Polski przywołujemy wydarzenia, które zadecydowały o teraźniejszości naszego kraju. Składamy hołd bohaterom walki o polskość i niepodległość kraju Tym co, oddali swe życie za Ojczyznę.

Uroczyste nabożeństwo w intencji Ojczyzny odprawione zostało w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Tuż po mszy w asyście strażackiej orkiestry poczty sztandarowe i uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod obelisk Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce i upamiętniono bohaterów walczących o wolność. Część artystyczna odbyła się w Centrum Sportu i Kultury.

W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, służb mundurowych, kombatanci, delegacje szkół i instytucji oraz mieszkańcy Powiatu Garwolińskiego.