Razem dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym

Utworzono: niedziela, 27, listopad 2011

DSC 040024 listopada w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbyła się konferencja nt. „ Bezpieczeństwa w ruchu drogowym”. Współorganizatorem sympozjum było Starostwo Powiatowe w Garwolinie.

Spotkanie było okazją do przyjrzenia się i przemyślenia przyczyn zdarzeń drogowych w powiecie garwolińskim - na szczeblu lokalnym i wypracowaniu wniosków. Wystąpienia tematyczne dotyczyły trendów zagrożeń uczestników ruchu drogowego, działań ratowniczych podczas wypadku drogowego, prezentacji urządzeń bezpieczeństwa drogowego, skutków społecznych zdarzeń drogowych, prawno-karnych skutków nie stosowania się do obowiązujących zasad prawa drogowego oraz roli przedmiotu wychowania komunikacyjnego w poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Omówiona problematyka wskazuje, iż są to zagadnienia złożone i wymagające zaangażowania do ich realizacji specjalistów z wielu dziedzin mających bezpośredni i pośredni wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Bezpieczeństwo jest bardzo ważnym tematem, który należy często poruszać oraz znajdować środki na działania profilaktyczne. Dlatego wszelkie inicjatywy podejmowane w tym zakresie na szczeblu powiatowym są potrzebne i konieczne.

Współorganizatorami konferencji byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie oraz Powiatowy Zarząd Dróg w Garwolinie. W sympozjum wzięli udział m.in. przedstawiciele władz, dyrektorzy szkół oraz instruktorzy nauki jazdy.