Noworoczne spotkanie w Miętnem

Utworzono: środa, 18, styczeń 2012

IMG 2039Początek każdego roku skłania do podsumowania i refleksji nad tym, co nam się udało i nad tym, co mamy jeszcze do zrobienia, do czego dążymy i jakie są nasze zamierzenia na najbliższy okres – powiedziała 12 stycznia podczas noworocznego spotkania w zabytkowym dworku w Miętnem Przewodnicząca Rady Powiatu Garwolińskiego Urszula Zadrożna. Sukcesy nie przychodzą same, są one okupione pracą wielu osób tworzących nasz powiat. Każdy dzień zsyła nowe wyzwania, problemy, ale również radość, gdy ta praca przynosi wymierne rezultaty dla naszej społeczności – podkreślił Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

W tradycyjnym już - zorganizowanym przez władze samorządu Powiatu Garwolińskiego - spotkaniu noworocznym, udział wzięli wszyscy ci, którzy poprzez swoją pracę i różnego rodzaju działalność przyczyniają się do rozwoju „Naszej Małej Ojczyzny”, do rozwoju Powiatu Garwolińskiego. Wicestarosta Stefan Gora przywitał przybyłych parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej Województwa Mazowieckiego, Radnych Powiatowych, Wójtów, Burmistrzów oraz Przewodniczących Rad Miejskich i Gminnych z terenu Powiatu, księży, przedstawicieli służb mundurowych, inspekcji i straży, kombatantów, przedstawicieli partii politycznych, związków zawodowych, stowarzyszeń oraz fundacji, dyrektorów jednostek oświatowych, organizacyjnych i podległych Powiatowi Garwolińskiemu, dyrektorów wydziałów Starostwa Powiatowego, administracji zespolonej, dyrektorów, prezesów oraz kierowników instytucji państwowych i banków, prezesów i dyrektorów zakładów pracy, przedsiębiorców oraz przedstawicieli mediów.

Miniony rok w Powiecie Garwolińskim podsumowali Starosta Marek Chciałowski i Przewodnicząca Rady Urszula Zadrożna. Był to czas szczególny, obfitujący w wiele wydarzeń. - Dziś możemy powiedzieć, że BYŁ TO DOBRY ROK DLA NASZEGO POWIATU, cieszyć się dokonaniami, wspólnymi sukcesami, merytoryczną dyskusją oraz wyciągnąć wnioski z tego, co w pełni udało się zrealizować – przemawiał starosta. Niektóre z nich wywarły na nas duży wpływ, z wieloma w pełni się identyfikowaliśmy, wiele w różny sposób nas doświadczyło – dodała przewodnicząca.

Po przemówieniach przyszedł czas na symboliczną lampkę szampana – organizatorzy oraz goście wznieśli toast za pomyślność w 2012 roku.

Tylko wspólne i idące w tym samym kierunku działania na rzecz rozwoju całego powiatu mogą przynieść realne korzyści. Wszystko uda się pokonać, jeśli będzie zrozumienie, współpraca oraz wzajemna życzliwość, bo siła powiatu, to ludzie tu mieszkający.

W załączniku znajdziecie Państwo do pobrania publikację, w której prezentujemy realizację wybranych zagadnień z rocznej działalności samorządu powiatowego.

cz1_informator_powiatowy.pdf

cz2_informator_powiatowy.pdf