Przejdź do treści
Brak grafik

Sukces naszej szkoły

Utworzono: poniedziałek, 23, styczeń 2012

Znow na_szczycie2531Miło nam poinformować, że jedna z naszych szkół - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie zajął w tegorocznym rankingu bardzo wysokie 143 miejsce spośród wszystkich techników w Polsce. W rankingu szkół na Mazowszu szkoła ta zajęła 12 miejsce. W podrankingu zawodowym placówka ta zajęła 95 miejsce w kraju i 4 miejsce w województwie mazowieckim.

budynek20szkoły2210 stycznia ogłoszono wyniki XIV Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. Ranking organizowany corocznie przez miesięcznik „Perspektywy” i dziennik „Rzeczpospolita” jest obiektywną oceną pracy polskich szkół ponadgimnazjalnych – liceów ogólnokształcących i techników. Informacje o szkołach zawarte są w kilku rankingach, w tym w dwóch głównych: Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących oraz Ogólnopolskim Ranking Techników. Przy ocenie brane są pod uwagę w przypadku liceów głównie wyniki matur, sukcesy w olimpiadach i opinie wyższych uczelni, zaś w przypadku techników, oprócz wymienionych kryteriów uwzględniane są wyniki egzaminów zawodowych.

Technikum z Żelechowa już po raz siódmy jest wysoko notowane w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych. W ubiegłym roku szkoła zajęła 162 miejsce w kraju i 19 w województwie mazowieckim. Uczniom oraz kadrze pedagogicznej serdecznie gratulujemy!

 

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews