Spotkanie ws Ratownictwa Medycznego

Utworzono: piątek, 03, luty 2012

DSC 07712 lutego z inicjatywy Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego odbyło się spotkanie z ratownikami oraz pracownikami Pogotowia Ratunkowego w Garwolinie. Uczestniczyli w nim również Przewodnicząca Rady Powiatu Urszula Zadrożna, Wicestarosta Stefan Gora, Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio oraz Dyrektor SP ZOZ w Garwolinie Krzysztof Żochowski.

W trakcie spotkania Starosta przedstawił swoje stanowisko dotyczące aktualizacji „Planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w Województwie Mazowieckim", które zostało złożone na ręce Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego oraz treść stanowiska Konwentu Starostów Województwa Mazowieckiego.

W piśmie do Wojewody czytamy:

„W związku z aktualizacją "Planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w Województwie Mazowieckim" polegającego na reorganizacji rejonów operacyjnych, zwracam się z prośbą do Pana Wojewody o utrzymanie na naszym terenie samodzielnego rejonu operacyjnego z dyspozytornią karetek, obejmującego tylko powiat garwoliński.”

W sprawie ratownictwa medycznego na terenie powiatu nie mamy na chwilę obecną oficjalnego rozporządzenia, posiadane informacje co do reorganizacji są nieoficjalne. Od dłuższego czasu trwają rozmowy z Wojewodą, w sprawie pozostawienia ratownictwa w obecnej strukturze, będącego częścią powiatowego systemu medycznego.

W związku z sytuacją na dzień 7 lutego br. ( godz. 10.00 ) zwołano Nadzwyczajną Sesję Rady Powiatu Garwolińskiego.

W dniu 8 lutego br. odbędzie się również spotkanie starostów powiatów województwa mazowieckiego oraz dyrektorów SP ZOZ - ów z Wojewodą Mazowieckim w sprawie reorganizacji rejonów operacyjnych.