Spotkanie z Wójtami i Burmistrzami

Utworzono: wtorek, 14, luty 2012

DSC 084114 lutego w Garwolinie z inicjatywy Starosty Garwolińskiego Marka Chciałowskiego odbyło się spotkanie z Wójtami i Burmistrzami z Powiatu Garwolińskiego, podczas którego uczestnicy podjęli wspólne stanowisko w sprawie reorganizacji mazowieckiego systemu ratownictwa medycznego.

Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski na ostatnio przeprowadzonym spotkaniu z przedstawicielami samorządów powiatowych przedstawił aktualizacje „Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne w Województwie Mazowieckim”. Zwrócił się również z prośbą do starostów o opinię w sprawie zaproponowanego planu. Przed wydaniem opinii w przedmiotowej sprawie Starosta Garwoliński Marek Chciałowski prowadzi konsultacje ze środowiskami, w celu zajęcia przez nie stanowiska. Pierwsze przeprowadzono z pracownikami Pogotowia Ratunkowego w Garwolinie. W dniu dzisiejszym spotkali się Burmistrzowie i Wójtowie z Powiatu Garwolińskiego. Apelują oni o pozostawienie na naszym terenie samodzielnego rejonu operacyjnego z dyspozytornią karetek, obejmującego tylko Powiat Garwoliński. W spotkaniu udział wzięli również Poseł na Sejm RP Stanisława Prządka, Wicestarosta Stefan Gora oraz Radna Powiatowa Teresa Bąk.