Spotkanie z przedstawicielami Chińskiej Republiki Ludowej

Utworzono: środa, 23, maj 2012

delegacjamStarosta Garwoliński Marek Chciałowski wziął udział w spotkaniu z przedstawicielami Chin goszczącymi w Zakładach Mięsnych w Mościbrodach w dniu 19 maja br.

Wśród gości znaleźli się m.in. Ma Changlin – radca handlowy Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce oraz prezes Izby Gospodarczej Chińczyków z Prowincji Fujian w Polsce Ding Jianzhi. W Mościbrodach z gośćmi z Azji spotkali się m.in. poseł Krzysztof Wawrzyniec Borkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, starosta garwoliński Marek Chciałowski, kanclerz siedleckiej loży BCC Zofia Żuk oraz prezes OSM Kosów Lacki Witold Dmowski.

Starosta przedstawił sytuację gospodarczą Powitu Garwolińskiego oraz zaprosił do współpracy i inwestowania na terenie powiatu. Podkreślił również, iż posiadamy tereny inwestycyjne, które mogłyby być miejscem dla przyszłych inwestorów z Chin.

Foto dzięki uprzejmości Pana Janusza Mazurka redaktora „Tygodnika Siedleckiego”