Dzień Radości w Górkach

Utworzono: wtorek, 05, czerwiec 2012

„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, choć niewielu z nich o tym pamięta”
Antonie de Saint – Exupery.

dscn01591 czerwca br. z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, już po raz trzynasty świętowaliśmy w Górkach Gminny Dzień Radości. Mimo kapryśnej atmosfery, około tysiąca dzieci z powiatu garwolińskiego przybyło w tym dniu do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Cieszymy się, że po raz kolejny Powiat Garwoliński mógł wesprzeć to wyjątkowe wydarzenie.

Trzynastka okazała się nie zbyt łaskawa w tym roku ze względu na warunki atmosferyczne – padający ciągle deszcz. Nie mniej jednak był to wspaniały czas zabaw dla dzieci. Celem imprezy jest nie tylko integracja dzieci, ale propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałanie patologiom wśród młodzieży szkolnej oraz popularyzacja kultury fizycznej i sportu.

Dzień Radości organizowany przez Wójta Gminy Garwolin Tomasza Łysiaka, księdza Czesława Knebla - proboszcza parafii p.w. Matki Bożej Szkaplerznej w Górkach, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz dyrektorów szkół rozpoczął się o godzinie 9.00 uroczystą mszą świętą, celebrowaną przez Przełożonego Generalnego Zgromadzenia św. Michała Archanioła, ks. Kazimierza Radzika - inicjatora akcji. W trakcie trwania nabożeństwa w symbolicznym akcie wypuszczono gołębie i podzielono się chlebem. Po nim wszyscy uczestnicy mogli korzystać do woli z przygotowanych przez organizatorów atrakcji m.in. park rozrywki, pokazy strażackie, policyjne, kawaleryjskie.

Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia wymaga zaangażowania wielu ludzi jak również nakładów finansowych. Od wielu lat Powiat Garwoliński wspiera tę inicjatywę. W bieżącym roku otrzymaliśmy pamiątkową statuetkę w podziękowaniu za okazywane wsparcie. Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie.