90 - lecie OSP w Miętnem

Utworzono: wtorek, 05, czerwiec 2012

DSC 03793 czerwca jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Miętnem świętowała jubileusz 90-lecia swojej działalności. Z tej okazji podczas obchodów odbyło się uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego sztandaru ufundowanego przez mieszkańców Miętnego. Gratulacje i życzenia złożył Starosta Garwoliński Marek Chciałowski. "Niech wasz trud i poświęcenie w służbie strażackiej znajdą swoje odzwierciedlenie w satysfakcji z wykonywanej pracy i w szacunku społecznym. Proszę przyjąć podziękowania za całokształt działalności, dotychczasowe osiągnięcia, konsekwencje i wytrwałość w realizacji zadań w służbie dla umacniania bezpieczeństwa w Powiecie Garwolińskim." - podsumował.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Świętego Krzyża, podczas której poświęcono sztandar. Po nabożeństwie poczty sztandarowe oraz strażacy i zaproszeni goście przemaszerowali pod budynek OSP Miętne, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości. Zgromadzonych przywitał Prezes OSP Miętne Adam Kocyk. Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru, który podczas jubileuszowych uroczystości udekorowany został Złotym Medalem Związku OSP RP „Za zasługi dla pożarnictwa”. Aktu dekoracji dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Mazowieckiego dr Stefan Todorski.

Wyróżniający się druhowie zostali odznaczeni medalami „Za zasługi dla pożarnictwa”: dh Mirosław Zając, dh Grzegorz Trzpil, dh Sebastian Rogaciński i dh Krzysztof Ostrowski oraz odznakami „Wzorowy Strażak”: dh Marek Kot, dh Przemysław Wielgosz, dh Rafał Bartnik, dh Marcin Królikowski, dh Wiesław Parol, dh Waldemar Domarecki, dh Adam Kocyk, dh Grzegorz Żołądek, dh Marek Gadoś, dh Tomasz Lewandowski, dh Tomasz Kot, dh Paweł Mućko oraz dh Daniel Luśnia.

To wy nie szczędzicie wysiłku, trudu i wolnego czasu po to, żeby pomagać wtedy, kiedy ktoś drugi jest potrzebujący. Chylę czoła przed takim działaniem, przed takim poświęceniem. To jest ta organizacja, która wyrosła z potrzeby serca, która wie, co to jest solidarność i tą solidarność wprowadza w życie - dziękował druhom obecny na uroczystościach Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP RP druh Stefan Gora - Wicestarosta Powiatu Garwolińskiego.

Takie uroczystości jak ta są nagrodą dla strażaków za ofiarną i bezinteresowną służbę. Strażacy ochotnicy nie oczekują na wynagrodzenia. W akcjach ratunkowych w większości występują anonimowo. Dlatego dzień ten był okazją do podziękowań za akcje ratunkowe, za wiele dni przepracowanych społecznie.