Dzień Rodziny w Przyłęku

Utworzono: wtorek, 05, czerwiec 2012

DSC033571 czerwca b.r. w Dniu Dziecka, w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Przyłęku odbył się dzień otwarty pn. ,,Dzień Rodziny”. Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony podopiecznych placówki, ich rodziców oraz wszystkich przybyłych gości. Święto stało się doskonałą okazją do zwiedzenia placówki, obejrzenia osiągnięć i sukcesów podopiecznych ośrodka, a także integracji podopiecznych ośrodka z ich rodzicami.

Na uczestników święta ,,Dnia Rodziny” czekało wiele atrakcji. Atmosfera była bardzo rodzinna i świąteczna, a przedstawienie teatralne pt. ,,Król Maciuś Pierwszy” przygotowany przez wychowanków ośrodka cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Duży aplauz wśród publicznosci wzbudził także konkurs karaoke w wykonaniu zespołów złożonych z nauczycieli, wychowawców, rodziców i dzieci. Po części artystycznej czekało szereg zabaw sprawnościowych, a także konkursy, loteria fantowa, malowanie twarzy, sesja fotograficzna i mnóstwo prezentów dla wszystkich dzieci. Nie zabrakło kulinarnych przysmaków w postaci kiełbasek z grilla, słodkości i napojów. Organizatorzy ,,Dnia Rodziny” serdeczne podziękowania kierują do sponsorów : Fundacji Akademia Życia, której prezes Bogdan Ryniewicz tego dnia osobiście przyjechał z wolontariuszami z Warszawy, Andrzejowi Kocyk właścicielowi „Sklepów Ania”, właścicielom piekarni „K.W.S. Żabczyńscy” oraz hurtowni „Janpol” z Garwolina. Na święto „Dnia Rodziny” przybyli także goście ze Starostwa Powiatowego w Garwolinie – Sekretarz Powiatu Jerzy Piesio oraz Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Jerzy Duchna, którzy przywieźli dzieciom prezenty i dużo słodyczy.

Wszyscy goście byli pod wrażeniem bazy dydaktycznej oraz nowoczesnego wyposażenia placówki, zgodnie podkreślali panującą tutaj atmosferę radości i przyjaźni, która korzystnie wpływa na rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.