Starosta Garwoliński NAJLEPSZYM PRZYJACIELEM HUFCA

Utworzono: czwartek, 21, czerwiec 2012

m17 czerwca br. podczas tegorocznych Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego, w trakcie uroczystego apelu garwolińskich skautów nastąpiło wręczenie nagród Komendanta Hufca za rok harcerski 2011/2012. Nagrodę Najlepszego Przyjaciela Hufca otrzymał w tym roku Starosta Garwoliński Marek Chciałowski - Przewodniczący Hufcowej Rady Przyjaciół Harcerstwa.

W organizację tegorocznych obchodów Dni Garwolina i Dni Powiatu Garwolińskiego włączyły się aktywnie działające na terenie powiatu stowarzyszenia, w tym m.in. garwoliński Hufiec ZHP. W gronie wyróżnionych razem ze Starostą znaleźli się także: najlepsza drużyna w Hufcu - 21 GZ "Wesoła Gromadka Krasnala Gagatka" w Krzywdzie, której drużynową jest dh Monika Marciniak oraz najlepszy instruktor Hufca - dh Sylwia Larkiewicz - drużynowa 100 WDH "Arbaro" w Łaskarzewie. Poza tym „Plakietki Orłów” otrzymali członkowie 154 GDHiZ im. Wandy Bekierskiej w Garwolinie, 83 DH "Działyńczycy" w Maciejowicach i 94 DH w Miastkowie Kościelnym.