Prymas Glemp na jubileuszu garwolińskiej parafii

Utworzono: wtorek, 03, lipiec 2012

29 czerwca 2002 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie w historii miasta Garwolina. W tym dniu nastąpiła konsekracja nowo wybudowanej świątyni parafialnej p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej. Poświęcenia dokonał wówczas Prymas Polski Kardynał Józef Glemp. W dziesiątą rocznicę tamtych wydarzeń ponownie zawitał do parafii.

DSC 0206

Ksiądz Prymas przewodniczył uroczystościom jubileuszowym, wygłosił również homilię. W uroczystości udział wzięli także Biskup Diecezji Siedleckiej Ksiądz Zbigniew Kiernikowski, proboszcz parafii Ksiądz Julian Jóźwik oraz wielu kapłanów sprawujących posługę w parafii i dekanacie.

Prymasa powitali Tadeusz Mikulski Burmistrz Miasta Garwolin wraz z Markiem Chciałowski Starostą Garwolińskim i Stefanem Gorą Wicestarostą Powiatu. Miłym akcentem było również powitanie dostojnego goscia przez dziesięciolatków urodzonych w roku konsekracji.

Podczas homilii do licznie zgromadzonych mieszkańców Garwolina Prymas powiedział:

„Na przestrzeni 10 lat zmiany dotknęły także życie wewnętrzne. – Wzrastało tutaj pokolenie młodych ludzi i będzie nadal niosło tę pamięć, zadania i miłość Kościoła, którą nabywają, aby tworzyć polską rzeczywistość coraz głębszą i lepszą”.