100 - lat tradycji w Zwoli

Utworzono: wtorek, 10, lipiec 2012

DSCN1456 - Kopia7 lipca br. w Zwoli uroczyście obchodzono 100-lecie istnienia miejscowej szkoły. Okrągły jubileusz był okazją do nadania placówce imienia Marii Kownackiej i sztandaru. Gratulacje oraz życzenia dalszego rozwoju, wielu owocnych lat pracy i nauki, znakomitych wychowanków, a także osiągnięć edukacyjnych złożył szkolnej społeczności Starosta Garwoliński Marek Chciałowski.

W uroczystości nadania imienia i sztandaru udział wzięła cała szkolna brać, wakacje nie były przeszkodą, aby móc wspólnie świętować. Przyjechało wielu absolwentów, zgromadzili sie mieszkańcy. Obecna na jubileuszu Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Teresa Bąk podzieliła się wspomnieniami z czasów nauki w szkole podstawowej w Zwoli. Wszyscy przybyli na uroczystość goście usłyszeli najważniejsze fakty z kart historii stuletniej szkoły, której oficjalne powstanie datowane jest na 1 grudnia 1911 roku. Przekazanie sztandary i ślubowanie uczniów poprzedziło odczytanie uchwały dotyczącej nadania imienia i aktu fundacyjnego sztandaru. Zacny jubileusz był również okazją do odsłonięcia pamiątkowej tablicy.

Pogoda sprzyjała plenerowej formie uroczystości. Świętowanie uświetniły wspaniałe występy dzieci w strojach ludowych oraz orkiestra z Miastkowa Kościelnego pod batutą kapelmistrza Zbigniewa Miętusa. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.