Przejdź do treści

Mammobus po raz kolejny w powiecie garwolińskim

Drukuj

Pod koniec września mammobus kolejny raz odwiedzi powiat garwoliński. Panie znów będą miały szansę zgłosić się na profilaktyczne badanie piersi. 

Mimo, iż Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi trwa już kilka lat, poziom przebadania wśród Pań nadal nie jest zadowalający. Jedynie 36% mieszkanek powiatu garwolińskiego  uprawnionych do wykonania mammografii, zgłosiło się na badanie, co oznacza, że ponad połowa Pań nadal nie zdecydowała się, aby zyskać spokój o swoje zdrowie. Czas to zmienić!

Zachęcamy wszystkie panie w grupie wiekowej 50-69 lat do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego, refundowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia, wykonywanego co 2 lata. W tym wieku panie są szczególnie narażone na zachorowanie na raka piersi. Jednak wczesne jego wykrycie gwarantuje niemal 100 % pewności na wyleczenie choroby, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne oraz samobadanie piersi. 

Panie, które znajdują się poza tą grupą wiekową, mogą wykonać mammografię odpłatnie, po okazaniu skierowania na badanie. Mogą również zachęcić swoje mamy, babcie, sąsiadki i przyjaciółki do zgłoszenia się na refundowaną mammografię.

Razem zyskajmy spokój o zdrowie nasze i naszych najbliższych!

Badania wykonywane będą w miejscowościach:

  • Parysów – 27 września b.r. przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny,
    od ulicy Książęcej;
  • Trojanów – 28 września b.r. przy Urzędzie Gminy, Trojanów 57A;
  • Żelechów – 28 wrześniab.r. przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury,
    ul. Traugutta 5.

 Nie masz czasu zadzwonić? Zarejestruj się przez Internet!

Wszystkie panie, które chcą wykonać badanie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem tel.: 801 080 007 lub 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu: od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00, w sobotę i niedzielę w godz. 9.00 - 15.00. Rejestracji można dokonać również na stronie internetowej: www.fado.pl/rejestracja-mammografia

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews