Przejdź do treści

Finał „Garwolińskiego Sejmiku Krajoznawczego” już w niedzielę

Drukuj

Grafika GSK

W ramach projektu odbyła się m.in. wycieczka, konkurs, warsztaty, plenery, spotkania. W najbliższą niedzielę 26 listopada 2017 Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza do Miętnego na finał projektu, na którym odbędzie się m.in. wernisaż prac poplenerowych „Malownicze Mazowsze”, sesja krajoznawcza „Garwolin nad Wisłą” oraz rozstrzygnięcie konkursu krajoznawczego.

Czytaj więcej: Finał „Garwolińskiego Sejmiku Krajoznawczego” już w niedzielę

Ogórkowa wycieczka wróciła z trasy

Drukuj

IMG 5083

Była 9:00 rano w Miętnem, gdy Krzysztof odpalił „Ogórka”, przetarł lampy, wrzucił bieg... i „poszły konie po betonie”. Niebieski Jelcz 043 z 1974 r. - mimo wieku - spisał się na medal. Organizatorzy przesyłają zdjęcia z niedzielnej wycieczki po Ziemi Garwolińskiej zabytkowym autobusem.

Czytaj więcej: Ogórkowa wycieczka wróciła z trasy

Afrykańskie klimaty w Miętnem

Drukuj

IMG 5179

W minioną niedzielę w niezwykłą podróż do Zambii – ziemi malowanej słońcem - zabrała gości dworku w Miętnem Sylwia Prządka, mieszkanka powiatu garwolińskiego.

Czytaj więcej: Afrykańskie klimaty w Miętnem

Podróż wokół dźwięków, muzyki i tańca po Mazowszu dla przedszkolaków

Drukuj

Spotkaj etnologa przedszkolak

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza przedszkolaków do aktywnego poznawania naszej „małej ojczyzny” . Na bezpłatne warsztaty obowiązują zapisy. Zostały ostatnie miejsca.

Czytaj więcej: Podróż wokół dźwięków, muzyki i tańca po Mazowszu dla przedszkolaków

Ogórkiem na wycieczkę z Tadeuszem

Drukuj

Wycieczka Ogorek

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem 19 listopada 2017r. zaprasza do udziału w wycieczce krajoznawczej szlakiem Tadeusza Kościuszki po Ziemi Garwolińskiej "wehikułem czasu" zabytkowym autobusem Jelczem 043 tzw. Ogórkiem.

Czytaj więcej: Ogórkiem na wycieczkę z Tadeuszem

Po ziemi słońcem malowanej w Miętnem

Drukuj

Zambia zap

W ramach Garwolińskich Spotkań Podróżniczych Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 19 listopada 2017 r. (niedziela) o godz. 17.30 do Miętnego w podróż po Afryce - ziemi słońcem malowanej - z Sylwią Prządką - mieszkanką powiatu garwolińskiego, podróżniczką i wolontariuszką misyjną. Wstęp wolny.

Czytaj więcej: Po ziemi słońcem malowanej w Miętnem

Etno-design na poważnie i wesoło nie tylko dla seniorów

Drukuj

Etnolog senior

Dlaczego warto sięgać do korzeń i tradycji ? Jakie znaczenie ma przetwarzanie i rękodzieło, w jaki sposób projektanci inspirują się starymi rzeczami i interpretują je na nowo? Powiatowe Centrum Kultury i Promocji zaprasza 20 listopada (poniedziałek) osoby dorosłe na bezpłatne warsztaty z etnografami.

Czytaj więcej: Etno-design na poważnie i wesoło nie tylko dla seniorów

Nowe spojrzenie na okolice okiem młodzieży

Drukuj

Spotkaj Etnologa zap

- Podczas zajęć prowadzonych przez etnografów ze Stowarzyszenia „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego młodzież spojrzy na swoją okolicę z innej perspektywy.  Na bezpłatne warsztaty Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza młodzież w wieku 13-15 lat. Obowiązują zapisy.

Czytaj więcej: Nowe spojrzenie na okolice okiem młodzieży

Do Miętnego przyjechali Książę i Żebrak

Drukuj

Ksiaze Zebrak Mietne

We wtorek 7 listopada Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem gościło najmłodszych mieszkańców powiatu garwolińskiego na przedstawieniu teatralnym pt. „Książę i Żebrak”. Kolejne spotkanie dla dzieci z teatrem już w grudniu.

Czytaj więcej: Do Miętnego przyjechali Książę i Żebrak

Wystawa prac jeszcze w listopadzie

Drukuj

Plener trzeci

Ostatni plener w tym roku w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji odbył się 8 listopada. Zwieńczy je ekspozycja wszystkich prac 26 listopada 2017r. w dworku w Miętnem.

Czytaj więcej: Wystawa prac jeszcze w listopadzie

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews