Przejdź do treści

W Miętnem będzie można pobiegać

Drukuj

Biegi Mietne 2017

Sympatyków i amatorów biegania na nartach oraz aktywnego spędzania wolnego czasu zapraszamy w najbliższą niedzielę (22.01.2017) do zabytkowego parku w Miętnem na otwarte Biegi Narciarskie pod patronatem Starosty Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: W Miętnem będzie można pobiegać

Dworek poezji w Miętnem

Drukuj

Glowne Przadka

     Talent literacki odkryła w sobie już dawno. Pierwszy wiersz napisała jeszcze w liceum, potem jako osoba dorosła pisała wiele utworów dla dzieci, z czasem zaczęła tworzyć poważne teksty. Swoimi literackimi dziełami dzieliła się jedynie z najbliższymi… W końcu się odważyła… - Tymi słowami scharakteryzowano Halinę Prządkę - bohaterkę niedzielnego spotkania z poezją w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Marek Chciałowski - Starosta Garwoliński oraz Beata Pasternak - dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji zaprosili mieszkańców naszego powiatu w kolejną już poetycką podróż śladami naszego regionu, w nieco melancholijną podróż po prawdy ludzkiego życia.

Czytaj więcej: Dworek poezji w Miętnem

Dworek poezji z Haliną Prządką

Drukuj

Plakat Spotkanie Przadka

Historia Powiatu Garwolińskiego jest niczym innym jak biografią jego mieszkańców, dlatego ...

Serdecznie zapraszamy Państwa 27 listopada na wyjątkowe niedzielne popołudnie do Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem!

Czytaj więcej: Dworek poezji z Haliną Prządką

„Powiat Garwoliński. Przewodnik subiektywny” - książka, która pozwala zobaczyć więcej

Drukuj

DSC00133

     W piątkowy wieczór Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem gościło lokalnych pasjonatów historii, tradycji i kultury ziemi garwolińskiej. Wszystko za sprawą Sławomira Kordaczuka – autora najnowszej publikacji poświęconej Powiatowi Garwolińskiemu.

 

Czytaj więcej: „Powiat Garwoliński. Przewodnik subiektywny” - książka, która pozwala zobaczyć więcej

Teatr w Miętnem

Drukuj

Warszaty Teatralne Plakat

 

     Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach teatralnych organizowanych przez Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

 

Czytaj więcej: Teatr w Miętnem

Narodowe Czytanie 2016

Drukuj

czytanie 2016

O pięknie, niezwykłości i ponadczasowości powieści historycznej Henryka Sienkiewicza przekonał się każdy, kto w piątek po południu dołączył do nas. Czytaliśmy fragmenty "Quo Vadis" wspólnie ze starostą Markiem Chciałowskim oraz nauczycielami i uczniami z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat garwoliński. Patronat honorowy nad spotkaniem objęła para prezydencka oraz starosta Marek Chciałowski. Do Dworku przybyli między innymi Tadeusz Mikulski, burmistrz miasta Garwolina, Marcin Kobus, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Jerzy Piesio, sekretarz powiatu, pracownicy Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego oraz młodzież szkolna.

Czytaj więcej: Narodowe Czytanie 2016

Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji

Drukuj

PCKiP Beata PAsternak

W dniu wczorajszym Zarząd Powiatu powołał Panią Beatę Pasternak na funkcję dyrektora Powiatowego Centrum Kultury i Promocji. Gratuluję Pani Beacie i życzę dużo sukcesów. Przed nią duże wyzwanie. Do dyspozycji dostała ładny i zabytkowy dworek, który narzuca pewien styl działalności kulturalnej. Piękne otoczenie wymagające dużo wysiłku w zakresie jego utrzymania, naprzeciwko obiekt wymagający szybkiej modernizacji. Koncepcja jest ciekawa. Młodość, kreatywność, otwartość oraz empatia sprawią, że w to  miejsce, w którym przebywał Miłosz, Piłsudski, wróci życie. – Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews