Przejdź do treści

Uroczyste poświęcenie drogi powiatowej

Drukuj

image039 copy copy

W dniu wczorajszym została poświęcona i oddana do użytku droga powiatowa od Woli Życkiej przez Mościska do granicy województwa lubelskiego.

Czytaj więcej: Uroczyste poświęcenie drogi powiatowej

Most w miejscowości Grąd oddany do użytku

Drukuj

Przechwytywanie-most Grądimage012 copy

W dniu 09.10.2019 roku w miejscowości Grąd w gminie Trojanów oddano do użytku odbudowany most na drodze powiatowej.

Odbudowa mostu w m. Trojanów zniszczonego w wyniku nawalnych opadów deszczu wzdłuż drogi powiatowej nr 1360 W m. Trojanów (Grąd) jest realizowana ze środków zewnętrznych z FDS pozyskanych przez Powiat Garwoliński. Zarząd powiatu otrzymał promesę od MSWiA łącznie kwotę  1 515 000,00 zł w tym na naprawę tego mostu 875.295,00 zł.

Czytaj więcej: Most w miejscowości Grąd oddany do użytku

Kolejne dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego

Drukuj

image043image050

Dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Garwolinie Zarząd Powiatu Garwolińskiego reprezentowany przez Starostę Powiatu Mirosława Walickiego oraz Wicestarostę Powiatu Iwonę Kurowską wraz z Skarbnikiem Powiatu Jolantą Zawadką podpisał umowę z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, który reprezentował Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc na dofinansowanie pracowni informatycznej z której skorzystają uczniowie szkoły ZSP im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Sportowa Polska

Drukuj

 

4

Ponad 1,3 miliona na budowę i remont infrastruktury sportowej przy szkołach prowadzonych przez Powiat Garwoliński

Czytaj więcej: Sportowa Polska

Wręczenie czeków

Drukuj

image033 copy

We wtorek 24 września 2019 r. w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się spotkanie, w trakcie którego Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył Samorządowcom z powiatu garwolińskiego symboliczne czeki na dofinansowanie inwestycji drogowych, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Na drogi powiatowe wczoraj trafiło blisko 7 mln zł z programów rządowych, natomiast na drogi będące w zarządzie 15 samorządów naszego powiatu przekazano środki w wysokości ok 20 mln zł.

Symboliczne czeki Wicewojewoda przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Waldemara Trzaskowskiego, Starosty Powiatu Garwolińskiego Mirosława Walickiego i Wicestarosty Powiatu Garwolińskiego Iwony Kurowskiej.

Starostwo Powiatowe składa serdeczne podziękowania Posłowi na Sejm RP Grzegorzowi Woźniakowi, Wicemarszałek Senatu Marii Koc, Wojewodzie Mazowieckiemu Zdzisławowi Sipiera za wsparcie potrzebnych dla Ziemi Garwolińskiej inwestycji.

Czytaj więcej: Wręczenie czeków

Most na Wiśle

Drukuj

image040image146

Powstanie most na Wiśle, który połączy powiaty garwoliński i kozienicki.

Czytaj więcej: Most na Wiśle

Podpisanie umowy na dofinansowanie dla OSP

Drukuj

image001 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copyimage018 copy

Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 30.000,00 trafi na „Zakup nowoczesnego wyposażenia ratowniczego dla Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Garwolinie”.

Czytaj więcej: Podpisanie umowy na dofinansowanie dla OSP

Kolejna super wiadomość dla mieszkańców naszego Powiatu

Drukuj

image003 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Kolejny milion z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych trafi na powiatową drogę w mieście Garwolin.

Czytaj więcej: Kolejna super wiadomość dla mieszkańców naszego Powiatu

Dobra wiadomość dla mieszkańców naszego Powiatu-odbudowa mostu w m. Trojanów (Grąd)

Drukuj

image010image007image002image012

Po raz pierwszy w historii Powiatu Garwolińskiego przebudowane zostaną dwa obiekty mostowe w m. Trojanów (Grąd) – tu prace są zaawansowane w dużym stopniu oraz w m. Oziemkówka, gdzie prace przebudowy zostały rozpoczęte pod koniec sierpnia br.

Czytaj więcej: Dobra wiadomość dla mieszkańców naszego Powiatu-odbudowa mostu w m. Trojanów (Grąd)

Remont drogi powiatowej - Gmina Trojanów

Drukuj

image018image008image019

Obecnie na terenie powiatu garwolińskiego realizowana jest bardzo ważna inwestycja. Mieszkańcy Gminy Trojanów w niedługim czasie będą mogli jeździć nowo wyremontowanym odcinkiem drogi nr 1354 W. Przebudowa odcinka drogi powiatowej od granicy z województwem lubelskim w kierunku Trojanowa droga do parku rozrywki Farma Iluzji, o długości prawie 3,5 km.

Czytaj więcej: Remont drogi powiatowej - Gmina Trojanów

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews