Przejdź do treści

ARiMR zarejestruje KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

Drukuj

baner KGW 500x350

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę określającą zasady tworzenia Kół gospodyń wiejskich. Mają one być dobrowolną społeczną organizacją mieszkańców wsi, aktywnie działającą na rzecz środowisk wiejskich.

Ustawa ma na celu nadanie osobowości prawnej kołom gospodyń wiejskich, zapewnienie możliwości szybkiej ich rejestracji oraz wsparcie ich działalności na rzecz rozwoju przedsiębiorczości na terenach wiejskich oraz kultywowania folkloru i polskiej tradycji.

Czytaj więcej: ARiMR zarejestruje KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH

37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Drukuj

13 grudnia jpg główne 800

Starosta Powiatu Garwolińskiego Mirosław Walicki oraz Przewodniczący garwolińskiego oddziału NSZZ “Solidarność” Przemysław Stępniewski seredcznie zapraszają na obchody 37. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.
Wydarzenie odbędzie się w czwartek 13 grudnia i rozpocznie się Mszą Świętą w Kolegiacie pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku zlokalizowanym na skwerze im. “Solidarności”.

Szczegóły na plakacie,

13 grudnia jpg

Informacja o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Garwolińskiego - 13 grudnia 2018 r.

Drukuj

 Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 13 grudnia 2018 r. o godz. 15.10 w Starostwie Powiatowym w Garwolinie w pokoju nr 305 przy ul. Mazowieckiej 26 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Informacja o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Garwolińskiego - 13 grudnia 2018 r.

II sesja Rady Powiatu Garwolińskiego

Drukuj

główne

W piątek 30 listopada w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyła się druga sesja Rady Powiatu Garwolińskiego. Radni m.in. ustalili wynagrodzenie starosty oraz wybrali członków komisji stałych Rady Powiatu.

Po otwarciu obrad i przyjęciu poprawek do porządku obrad radni ustalili składy osobowe komisji stałych Rady Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: II sesja Rady Powiatu Garwolińskiego

Informacja o posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Garwolińskiego - 13 listopada 2018 r.

Drukuj

 

Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 13 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Garwolinie w pokoju nr 305 przy ul. Mazowiecka 26 odbędzie się posiedzenie Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Informacja o posiedzeniu Komisji Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu Garwolińskiego - 13 listopada...

Informacja o posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Garwolińskiego - 13 listopada 2018 r.

Drukuj

 

Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 13 listopada 2018 r. (wtorek) o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Garwolinie w pokoju nr 305 (III piętro) przy ul. Mazowieckiej 26 odbędzie się posiedzenie Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Informacja o posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu Garwolińskiego - 13...

Informacja o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Garwolińskiego - 8 listopada 2018 r.

Drukuj

Uprzejmie zawiadamiamy, iż w dniu 8 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Garwolinie w pokoju nr 305 przy ul. Mazowieckiej 26 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Informacja o posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Garwolińskiego - 8 listopada 2018 r.

Realizacja projektu "Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administarcji i geoinformacji'

Drukuj

Powiat Garwoliński bierze udział we współfinansowanym z środków UE projekcie ASI - Regionalnym Partnerstwie Samorządów Mazowsza dla Aktywizacji Społeczeństwa Informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji.

Projekt ASI realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Projekt ten jest przedsięwzięciem wynikającym ze wspólnej inicjatywy jednostek samorządów terytorialnych województwa mazowieckiego działających na poziomach gmin, powiatów i województwa oraz rozumienia konieczności współdziałania partnerskiego na rzecz zrównoważonego rozwoju całego województwa mazowieckiego. Projekt realizowany jest w szerokim partnerstwie. Deklarację przystąpienia do Projektu zgłosiło 157 gmin i 33 powiaty, tj.: (w tym: 122 gminy wiejskie, 9 gmin miejskich oraz 26 gmin miejsko-wiejskich), oraz 33 powiatów (w tym 2 powiaty grodzkie) przy czym podział na gminy miejskie i wiejskie nastąpił na podstawie bazy TERYT dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego. Miejscem realizacji Projektu ASI jest terytorium województwa mazowieckiego.

Uprzejmie informujemy, ze na portalu www.wrotamazowsza.pl opublikowano 48 formularzy elektronicznych oraz zaktualizowano bądź dodano opisy ogólne usług. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej.

 

Informacja o posiedzeniu Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu Garwolińskiego w dniu 4 października 2018 r.

Drukuj

 

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 4 października 2018 r. tj. (czwartek) o godz. 15:00 w pokoju Nr 305 w Starostwie Powiatowym w Garwolinie (III piętro) odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu Garwolińskiego.

Czytaj więcej: Informacja o posiedzeniu Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej Rady Powiatu Garwolińskiego w dniu ...

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews