Przejdź do treści

Informacja o dotacji z WFOŚiGW w Warszawie na konkurs"ODZYSKANA PRZYRODA"

Drukuj

W 2012r. Starostwo Powiatowe w Garwolinie uzyskało dotację w wysokości 14000 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup nagród w VII edycji konkursu "Odzyskana Przyroda".

 

Czytaj więcej: Informacja o dotacji z WFOŚiGW w Warszawie na konkurs"ODZYSKANA PRZYRODA"

VII edycja konkursu "ODZYSKANA PRZYRODA" ROZSTRZYGNIĘTA !

Drukuj

DSC0165717 czerwca 2012r. na terenach rekreacyjnych “Zarzecze” w Garwolinie, w czasie obchodów Dni Powiatu Garwolińskiego połączonych z Dniami Garwolina, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji konkursu „Odzyskana Przyroda”. Organizatorami konkursu była Firma EKO LIDER oraz Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Laureatom nagrody wręczali: Starosta Garwoliński - Marek Chciałowski, Wicestarosta - Stefan Gora oraz właściciele firmy EKO LIDER - Państwo Ewa i Jarosław Wyglądała.

 

Czytaj więcej: VII edycja konkursu "ODZYSKANA PRZYRODA" ROZSTRZYGNIĘTA !

Wykonano zalesienia gruntów porolnych przy udziale dotacji

Drukuj

W 2012r. Starostwo Powiatowe w Garwolinie uzyskało dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie zadania pn. ,,Zalesienia gruntów porolnych niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie powiatu garwolińskiego’’.

 

Czytaj więcej: Wykonano zalesienia gruntów porolnych przy udziale dotacji

ZAPROSZENIE

Drukuj

Organizatorzy VII edycji konkursu “Odzyskana przyroda” mają przyjemność zaprosić Delegacje Uczniów wraz z Opiekunami ze szkół, które wzięły udział w konkursie, na uroczyste wręczenie nagród, które odbędzie się dnia 17 czerwca 2012r. o godz. 1215 w czasie obchodów Dni Powiatu Garwolińskiego i Garwolina na terenach rekreacyjnych “Zarzecze” w Garwolinie.

 

Pragniemy również zaprosić wszystkich sponsorów, którzy wsparli to przedsięwzięcie do osobistego wręczenia ufundowanych przez siebie nagród.

 

Opiekunów delegacji szkół prosimy o zabranie pieczątki szkoły w celu poświadczenia odbioru nagród.

Zwalczanie zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu garwolińskiego

Drukuj

pszczolyW dniu 30 maja 2012 roku w Starostwie Powiatowym w Garwolinie odbyło się robocze spotkanie w związku z wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie miejscowości: Nowa Brzuza gm. Borowie. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Garwoliński – Marek Chciałowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii – Andrzej Koryś oraz Dyrektor Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska – Anna Żurawek i Dyrektor Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności, Spraw Społecznych i Obywatelskich - Tadeusz Czamara.

 

Czytaj więcej: Zwalczanie zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie powiatu garwolińskiego

Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na uproszczone plany urządzenia lasów dla Miasta i Gminy Garwolin

Drukuj

Starostwo Powiatowe w Garwolinie uzyskało dotację na 2012r. z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 50 % kosztu kwalifikowanego zadania na opracowanie dokumentacji uproszczonych planów urządzenia lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa dla Miasta i Gminy Garwolin. Całkowity koszt dokumentacji będzie wynosił 47 952,00 zł (brutto).

 

Czytaj więcej: Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na...

Obrady Walnego Zgromadzenia Delegatów Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Garwolinie

Drukuj

DSCN0150

10 maja br w Urzędzie Gminy Garwolin odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów, w którym uczestniczyli m.in. Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski i Wicestarosta Stefan Gora oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych – Konstanty Trusiak i Wojciech Szczegot. Delegatami na walne są wybrani przedstawiciele 14 Gminnych Spółek Wodnych. Wszystkie Gminne Spółki Wodne działające w powiecie garwolińskim zrzeszone są w Rejonowym Związku Spółek Wodnych. Głównym ich zadaniem jest utrzymywanie i eksploatacja urządzeń melioracji wodnych oraz prowadzenie racjonalnej gospodarki na terenach zmeliorowanych.

 

Czytaj więcej: Obrady Walnego Zgromadzenia Delegatów Rejonowego Związku Spółek Wodnych w Garwolinie

ZAKAZ STOSOWANIA MĄCZEK MIĘSNO - KOSTNYCH W ŻYWIENIU ZWIERZĄT GOSPODARSKICH

Drukuj

W związku z prośbą Powiatowego Lekarza Weterynarii w Garwolinie przekazujemy do wiadomości wszystkich rolników informację o zakazie stosowania mączek mięsno-kostnych w żywieniu zwierząt gospodarskich. Przypominamy, iż każdy rolnik, który podejmuje decyzję o nielegalnym zastosowaniu mączek mięsno-kostnych w żywieniu hodowanych przez siebie zwierząt podlega sankcjom finansowym i karnym.

tutaj.pdf ulotka informacyjna wydana przez Głównego Lekarza Weterynarii.

Nie wypalaj trawy!!!

Drukuj

trawy

Wypalanie traw nie użyźnia gleby, a przywrócenie właściwego stanu powierzchni ziemi jest skomplikowane i wymaga często pracy wielu pokoleń leśników i rolników.

Zgodnie z ustawą o ochronie przyrody zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Osoby łamiące ten przepis podlegają karze grzywny lub aresztu.

 

Czytaj więcej: Nie wypalaj trawy!!!

UNASIENIANIE ZWIERZĄT W POWIECIE GARWOLIŃSKIM W 2011R.

Drukuj

krowa1

Usługi związane z unasienianiem zwierząt na terenie powiatu garwolińskiego świadczy Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu Zakład w Żelkowie. Adres: ul. Siedlecka 85, Żeleków, tel./fax: 25 643 57 91, tel.: 25 643 52 96. Unasienianiu poddawane są krowy i lochy we wszystkich gminach naszego powiatu.


Czytaj więcej: UNASIENIANIE ZWIERZĄT W POWIECIE GARWOLIŃSKIM W 2011R.

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews