Przejdź do treści

Nowa oczyszczalnia w powiecie.

Drukuj

m_oczyszczalnia052011_02W dniu 12 maja br odbyła się uroczystość oddania do eksploatacji nowo wybudowanej oczyszczalni ścieków w Parysowie.

W uroczystości udział wzięły władze Powiatu Garwolińskiego tj. Starosta Powiatu Garwolińskiego - Marek Chciałowski , Wicestarosta Powiatu - Stefan Gora , Sekretarz Powiatu - Jerzy Piesio .

Czytaj więcej: Nowa oczyszczalnia w powiecie.

KREDYTOWANIE USUWANIA AZBESTU PRZEZ BANK OCHRONY ŚRODOWISKA

Drukuj


W 1997r. polski parlament uchwalił ustawę o zakazie stosowania wyrobów zawierających azbest, a w ślad za nią Program usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest. Zgodnie z jego założeniami Polska ma być wolna od azbestu za 30 lat.

Czytaj więcej: KREDYTOWANIE USUWANIA AZBESTU PRZEZ BANK OCHRONY ŚRODOWISKA

Informacja o konkursie fotograficznym

Drukuj

Centrum Informacji o Środowisku ogłosiło konkurs fotograficzny pt. "LEŚNE TAJEMNICE" skierowany do uczniów, studentów i wszystkich osób amatorsko zajmujących się fotografią przyrody.

Czytaj więcej: Informacja o konkursie fotograficznym

Gospodarstwa agroturystyczne w powiecie garwolińskim

Drukuj

Agroturystyka to ten rodzaj turystyki, który jest na naszym terenie jeszcze w powijakach.

Czytaj więcej: Gospodarstwa agroturystyczne w powiecie garwolińskim

Sklepy mogą zbierać niektóre odpady bez zezwolenia

Drukuj

Wiele rodzajów odpadów, w tym opakowania z papieru i tektury, z tworzyw sztucznych, drewna, zużyte opony, baterie i akumulatory, niektóre stare leki można zbierać i transportować bez zezwolenia. Dotyczy to m.in. sklepów handlujących produktami w opakowaniach oraz aptek.

Czytaj więcej: Sklepy mogą zbierać niektóre odpady bez zezwolenia

CZY WIESZ GDZIE ODDAĆ SWOJE ODPADY?

Drukuj

Od 1 lipca 2013r. funkcjonuje w naszym kraju nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi. Większość mieszkańców powiatu garwolińskiego zadeklarowała chęć segregowania śmieci w domach.

Czytaj więcej: CZY WIESZ GDZIE ODDAĆ SWOJE ODPADY?

BAZA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W MIĘTNEM

Drukuj

Przedstawiamy Państwu Bazę Edukacji Ekologicznej wraz ze ścieżką przyrodniczo - kulturową znajdującą się w Miętnem. Wierząc, iż poznawanie natury najlepiej wpływa na powstawanie pozytywnej więzi emocjonalnej pomiędzy człowiekiem a przyrodą pragniemy wszystkich zainteresowanych zaprosić na wędrówkę szlakiem, który mamy nadzieję wzbogaci Państwa wiedzę przyrodniczą, a także uświadomi konieczność troski o dziedzictwo kulturowe.

Czytaj więcej: BAZA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ W MIĘTNEM

Co zrobić ze zużytym sprzętem gospodarstwa domowego?

Drukuj

Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym /Dz.U. Z 2005r. Nr 180, poz. 1495/ nakłada na użytkownika sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych obowiązek oddania zużytego sprzętu zbierającemu zużyty sprzęt.

Czytaj więcej: Co zrobić ze zużytym sprzętem gospodarstwa domowego?

Unasienianie zwierząt w powiecie garwolińskim w 2010r.

Drukuj

Usługi związane z unasienianiem zwierząt na terenie powiatu garwolińskiego świadczy Mazowieckie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu Zakład w Żelkowie. Adres: ul. Siedlecka 85, Żeleków, tel./fax: 25 643 57 91, tel.: 25 643 52 96. Unasienianiu poddawane są krowy i lochy we wszystkich gminach naszego powiatu

Czytaj więcej: Unasienianie zwierząt w powiecie garwolińskim w 2010r.

Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany

Drukuj

Agencja Rynku Rolnego uprzejmie informuje, że od 15 stycznia 2011 r. można ubiegać się o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zbóż jarych, zbóż ozimych, roślin strączkowych, ziemniaka, mieszanek zbożowych i pastewnych): 

Czytaj więcej: Dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub...

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews