Przejdź do treści

Zmiany w opłacie skarbowej

Drukuj

Nowa ustawa o opłacie skarbowej, wprowadza wiele zmian w opłacie skarbowej wnoszonej przy sprawach załatwianych między innymi w Wydziale Budownictwa. 

 

Czytaj więcej: Zmiany w opłacie skarbowej

Przepisy Prawa ochrony środowiska a realizacja urządzeń do przechowywania odchodów zwierzęcych

Drukuj

Ministerstwo Ochrony Środowiska w dniu 13 czerwca 2006 roku wyjaśniło przepisy dotyczące rozporządzenie sprawie określenia rodzaju przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko w odniesieniu do inwestycji związanych z budową zbiorników na gnojówkę i gnojowicę oraz płyt gnojowych ...

Czytaj więcej: Przepisy Prawa ochrony środowiska a realizacja urządzeń do przechowywania odchodów zwierzęcych

Wady obiektu budowlanego wykonanego na podstawie projektu

Drukuj

Co zrobić, jeżeli w trakcie budowy okaże się że to co zostało wykonane zgodnie z projektem posiada wady. Możliwe też, że podczas użytkowania obiekty zrealizowanego zgodnie z dokumentację zauważone zostaną niepokojące usterki.  

Czytaj więcej: Wady obiektu budowlanego wykonanego na podstawie projektu

Jak powinien wyglądać projekt budowlany stanowiący załącznik do wniosku o pozwolenie na budowę i …

Drukuj

projekt budowlany1Zakres, forma oraz treść przedkładanego projektu budowlanego została szczegółowo ustalona w Prawie budowlanym oraz w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 03 lipca 2003 roku opublikowanym w Dzienniku Ustaw Nr 120 pod poz. 1133. Więcej informacji na ten temat w artykule poniżej.

Czytaj więcej: Jak powinien wyglądać projekt budowlany stanowiący załącznik do wniosku o pozwolenie na budowę i …

CO Z POKRYCIEM DACHU Z ETERNITU ?

Drukuj

dachzeternituJeżeli Państwa dom lub innym budynek pokryty jest eternitem (czyli wyrobem zawierającym azbest) to należy szczególnie zadbać o utrzymanie pokrycia dachowego i pamiętać o dokonywaniu przeglądu jego stanu technicznego. Stwierdzenie, że znajdujący się na dachu eternit jest uszkodzony, popękany lub na powierzchni płyt eternitowych widoczna jest erozja to powód dla którego powinni Państwo pomyśleć o wyminie pokrycia dachowego. Tylko eternit bez pęknięć, złamań lub innych uszkodzeń może być nadal użytkowany. Jednak należy mieć na uwadze, iż obowiązkowy termin usunięcia wyrobów zawierających azbest do 2032 rok.

Czytaj więcej: CO Z POKRYCIEM DACHU Z ETERNITU ?

Co należy wiedzieć wypełniając oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane ?

Drukuj

paragraf2Właściwe wypełnienie oświadczenia o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane często sprawia inwestorom wiele trudności a konsekwencje jego niewłaściwego wypełnienia stanowią wielokrotnie przyczynę późniejszych kłopotów.

 

Czytaj więcej: Co należy wiedzieć wypełniając oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele...

BUDOWA PRZYŁĄCZY w świetle nowych przepisów Prawa budowlanego

Drukuj

paragraf2Ostatnia zmiana Prawa budowlanego wprowadziła wiele wątpliwości w sprawie możliwości realizacji przyłączy. Dla wyjaśnienia ich zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

 

Czytaj więcej: BUDOWA PRZYŁĄCZY w świetle nowych przepisów Prawa budowlanego

BUDOWNICTWO NA TERENIE POWIATU GARWOLIŃSKIEGO aktualne dane statystyczne - 2004 rok i I półrocze 2005 roku

Drukuj

W przystępnej formie porównana została ilość wydanych pozwoleń na budowę oraz przyjętych zgłoszeń przez Wydział Budownictwa tut. Starostwa.
Dla przedstawienia ruchu budowlanego na terenie powiatu garwolińskiego zostały porównanie odpowiednie okresy 2004 i 2005 roku. Zapraszamy do analizy ...

Czytaj więcej: BUDOWNICTWO NA TERENIE POWIATU GARWOLIŃSKIEGO aktualne dane statystyczne - 2004 rok i I półrocze...

Budowa obiektu lub roboty budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę

Drukuj

Generalnieparagraf2 do budowy obiektu lub wykonania robót budowlanych można przystąpić na postawie pozwolenia na budowę. Według ściśle zamkniętej listy, niektóre zamierzenia wymagają tyko zgłoszenia właściwemu organowi administracji architektoniczno-budowlanej ale i są i takie, których wykonanie nie wymaga żadnych formalności administracyjno – prawnych.

Czytaj więcej: Budowa obiektu lub roboty budowlane nie wymagające pozwolenia na budowę

Mądry Polak przed budową - Dom przyjazny

Drukuj

Jeżeli planujecie Państwo budowę, rozbudowę, przebudowę lub modernizację budynku, macie wątpliwości np. z jakich materiałów pobudować ściany, jaką wybrać technologię ocieplenia budynku, na czy można zaoszczędzić przy budowie a na czym nie warto, co wpływa na koszty eksploatacji domu, co zmienić w budynku, aby mniej płacić za ogrzewanie - to zapraszamy …

Czytaj więcej: Mądry Polak przed budową - Dom przyjazny

Joomla 1.6 Templates designed by Joomla Hosting Reviews