Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1305W na terenie Gminy Wilga

DOFINANSOWANIE              3 624 933,96 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ        4 531 167,46 zł

Zadanie dofinansowano z państwowych funduszy celowych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Celem projektu była poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, zapewnienie spójności sieci dróg publicznych oraz podniesienie standardu technicznego drogi powiatowej. W wyniku przebudowy zastała wykonana nowa nawierzchnia jezdni  z betonu asfaltowego o szerokości 6,0m na odcinku o długości 1519mb. Zostały wykonane chodniki o szerokości 2,0m i długości 20mb po stronie prawej i o długości 114mb po stronie lewej. W km 0+320 - 0+368 została wykonana zatoka postojowa z parkowaniem równoległym. Na odcinkach gdzie nie przewidziano chodników zostało wykonane pobocze z kruszywa łamanego o szerokości 1,0m. W ramach poprawy bezpieczeństwa użytkowników wykonane zostało oznakowanie poziome i pionowe.